Blog

16.08.2018

Budowa domu – generalny wykonawca

W artykule znajdziesz:

Budowa domu – generalny wykonawca

Jednym z najwygodniejszych sposobów na budowę własnego domu jest powierzenie wszystkich prac generalnemu wykonawcy (program na komputer). Jest to wyspecjalizowana firma budowlana, która zajmuje się każdym aspektem związanym z budową aż pod klucz. Doświadczenie generalnego wykonawcy pozwala uniknąć wielu problemów, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy ani czasu, aby prowadzić budowę systemem gospodarczym (program na telefon). Dzięki temu nie trzeba samodzielnie załatwiać formalności, szukać ekip wykonawczych, rozliczać się z nimi, czy kupować materiałów budowlanych. Najważniejszą czynnością inwestora jest w takiej sytuacji zapłacenie za wykonaną pracę oraz odbiór budynku po otrzymaniu pełnej dokumentacji przebiegu oraz realizacji robót (program na egzamin ustny).

Zawarcie umowy na piśmie

Budowa domu – generalny wykonawca

Z generalnym wykonawcą należy zawrzeć umowę na piśmie, ponieważ stanowi ona podstawę do wszelkich roszczeń (promocja 3 w 1). Osoba ta działa w imieniu inwestora i jest jego partnerem. Zatrudnienie wykonawcy jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, które warto wybrać już na etapie starania się o pozwolenie na budowę. Generalny wykonawca może uczestniczyć we wszystkich postępowaniach administracyjnych, a do tego zajmuje się przygotowaniem różnych rozwiązań materiałowych, harmonogramu i kosztorysu prac oraz organizacją dostaw materiałów. Jego obowiązkiem jest również zakup materiałów budowlanych, zatrudnianie ekip wykonawczych i wynajmowanie niezbędnego sprzętu (segregator).
Generalny wykonawca jest również zobowiązany do sprawdzania dokumentacji projektowej i weryfikowania ewentualnych błędów lub szczególnie trudnych do wykonania rozwiązań. Wszystkie swoje spostrzeżenia i sugestie musi przedstawić inwestorowi, a w ramach umowy można zobowiązać wykonawcę także do przeszklenia z obsługi zainstalowanych urządzeń czy uporządkowania terenu budowy (opinie). Przed wyborem generalnego wykonawcy warto zorientować się, ilu zatrudnia pracowników i czy wśród nich jest osoba posiadająca uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi. Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie wykonawcy polecanego przez znajomych.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami