Co nas może zaskoczyć?


Co nas może zaskoczyć?

 

Kiedy buduje się dom jednorodzinny zazwyczaj na pierwszym miejscu wszyscy zwracają uwagę na kwestie związane z wyglądem zewnętrznym oraz rozkładem pokoi wewnątrz. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę ile jest innych rzeczy do ogarnięcia. Warto pomyśleć o nich wcześniej, aby nie zostawiać wielu kłopotliwych wyborów na sam koniec. Kilka przykładów z czym można się zetknąć poniżej.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków czy szambo?

 

Wiele domków jednorodzinnych jest budowanych na terenie gdzie nie ma podłączenia do systemu odprowadzania ścieków. Jeśli całe życie mieszkało się w bloku można zapomnieć o tym, że kanalizacja jest to luksus jeszcze dla wielu ludzi. Szambo było to rozwiązanie wybierane często, ale wiążą się z nim problemy. Zapełnia się szybko, więc często trzeba opróżniać (nie należy to do miłych rzeczy), nie jest ekologiczne. Jedynym plusem jest niski koszt budowy, ale wywóz odpadów nie jest tani. Przydomowa oczyszczalnia ścieków stoi do tego w opozycji. Jest droższa w budowie, ale zdecydowanie tańsza w eksploatacji. Ponadto jest ekologiczna.

 

Schody

Większość domków jednorodzinnych są to budowle z więcej niż jedną kondygnacją. Zazwyczaj można wybrać schody, gdyż nie są one na sztywno przypisane do projektu (za wyjątkiem tych typów schodów, jakie konstrukcja budynku wyklucza).

 

Typy schodów jakie występują to:

- schody jednobiegowe,
- schody dwubiegowe zwykłe,
- schody łamane,
- trójbiegowe zwykłe,
- schody wachlarzowe,
- schody zabiegowe,
- schody kręcone,

 

Warto się zastanowić wcześniej, gdyż na szybko można mieć niezły ból głowy.

 

Rodzaj ogrzewania

Brak ogrzewania miejskiego w domku jednorodzinnym, dla niektórych może być również zdziwieniem. Generalnie do wyboru będzie opalanie paliwem stałym, ciekłym i gazowym oraz ogrzewanie elektryczne. Tego ostatniego raczej się nie poleca, ze względu na cenę. Inne warianty można dopasować do potrzeb, w zależności jakie one są. Priorytetem może być cena opału, ekologiczność, wygoda, kwestie związane z transportem paliwa opałowego itp.