Definicja remontu w prawie budowlanym


Definicja remontu w prawie budowlanym

 

Istnieje wiele różnych pojęć, których można użyć do opisania robót budowlanych, na przykład budowa, przebudowa, konserwacja, modernizacja i renowacja. W związku ze skomplikowaną terminologią często mogą pojawić się problemy dotyczące właściwego opisania prowadzonej inwestycji.

 

Na czym polega remont?

Jest to określenie, które opisuje wszystkie prace budowlane, które mają na celu odtworzenie stanu pierwotnego w danym obiekcie. Oznacza to, że na skutek takich prac nie mogą powstawać żadne nowe elementy konstrukcji, a także wykończenia. Jeśli na przykład inwestycja obejmuje wyburzenie lub wzniesienie nowych ścianek działowych, mamy do czynienia z konserwacją budynku, a nie z remontem. Podobnie jest w przypadku malowaniu ścian, pod warunkiem, że nie przywraca się w ten sposób stanu pierwotnego, który istniał wcześniej. Jeśli prace mają na celu utrzymanie budynku w odpowiednim stanie technicznym, jest to jedynie konserwacja.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Co można uznać za remont?

Przykłady prac, które są jedynie konserwacją, to wymiana posadzek, drzwi i okien, płytek, malowanie ścian, pod warunkiem, że nie następuje w ten sposób odtworzenie stanu pierwotnego. Warto o tym pamiętać, ponieważ w takiej sytuacji przeprowadzenie wymienionych robót nie wiąże się z koniecznością dokonania zgłoszenia, ani uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Jeśli prace przywracały poprzedni stan obiektu, a jego budowa wymagała pozwolenia, należy dokonać odpowiedniego zgłoszenia.

 

Definicje różnych rodzajów robót budowlanych mogą być bardzo mylące. Orientacja w tym fachowym nazewnictwie często sprawia bardzo duże trudności inwestorom, na przykład zrozumienie różnicy między konserwacją, a modernizacją oraz rozbudową. Znajomość tych terminów ma jednak duże znaczenie, ponieważ są one częścią obowiązujących przepisów, a każdy rodzaj prac jest związany z koniecznością załatwienia innych formalności. Warto o tym pamiętać, ponieważ brak właściwych zezwoleń na prowadzenie prac budowlanych może stać się źródłem poważnych problemów.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!