Blog

17.11.2019

Dobudowywanie jest ryzykowne ale opłacalne

W artykule znajdziesz:

Dobudowywanie jest ryzykowne ale opłacalne

Dobudowywanie jest ryzykowne ale opłacalne


Formalnie dzisiaj wiele osób stawia na dobrze wykonaną prace (program na komputer). Jest to często warunek, dzięki któremu możemy liczyć, na odpowiednią jakość. Nie powinniśmy oszczędzać fundamenty budynku, zawsze są najważniejszym elementem, bez którego nie postawimy solidnego domu.

Zawsze stawiajmy na fundamenty bezpośrednie, nawet jeśli wykonujemy pracę na terenie, gdzie stoi już gotowy budynek. Niektórzy po prostu wolą sobie dobudować określoną część budynku, ale ostatecznie dodatkowo kładziony fundament, zawsze musimy osadzić niżej. Jest to bardzo ważne, ponieważ działamy wtedy na gruncie nienaruszonym (program na telefon). Oprócz podstawowego działania musimy jeszcze podmurować i pod betonować całość, po to, aby osiągnąć równy poziom posadowienia fundamentów. Poważnym problemem w przypadku fundamentów, może stać się nierówne zagłębienie terenu. W takich przypadkach woda nie tylko zamarza bezpośrednio w gruncie, ale w momencie odwilży wiosennej zaczyna spływać i oddziaływać na wytrzymałość materiału (program egzamin ustny). Dlatego w każdym przypadku zaleca się podbicie fundamentu do poziomu, który pozwoliłby znajdować się poniżej wspomnianej linii przemarzania.

Zazwyczaj poziom ten to stosunkowo 1 m w niektórych przypadkach wysokość takiej linii znajduje się maksymalnie 1,5 m. Taka wartość jest jednak odnotowana tylko i wyłącznie w bardzo zimnych rejonach kraju. Wszystkie prace z fundamentami muszą być zgłoszone i fachowo nadzorowane (opinie o programie). Nie wolno wykonywać tych czynności samodzielnie, możemy w ten sposób narazić się na bardzo poważny wypadek.

Klasa wytrzymałośći


Wszystkie odległości muszą być fachowo wymierzone i właściwie podkopane, po to, aby poprawić jakość fundamentu (segregator aktów prawnych). Zazwyczaj osoba nadzorująca pracę zleca zadanie w taki sposób, aby cały obwód domu był podzielony na równe odcinki. Podkopać możemy jedynie co 4 odcinek, aby nie naruszyć całego fundamentu. W przypadku działania na fundamentach powinniśmy wykorzystać beton o określonej klasie wytrzymałości. Dodatkowo możemy również zaprawy cementowej, która poprawi jakość przeprowadzonych prac (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami