Dom podpiwniczony - wady i zalety


Dom podpiwniczony – wady i zalety

 

Mała działka wymaga funkcjonalnego zagospodarowania, dlatego rozsądne wydaje się wybranie projektu z domem podpiwniczonym. Tymczasem większość inwestorów wybiera budynki z poddaszem i rezygnuje z piwnic. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety. Brak piwnicy to przede wszystkim utrata dużej ilości przestrzeni na pomieszczenia, które i tak muszą być w każdym domu, czyli na kotłownię z piecem CO i garaż. Obecne standardy grzewcze wymagają posiadania odpowiedniej ilości miejsca do zainstalowania kotła gazowego. Nie wymaga to oczywiście budowy piwnicy, ponieważ wystarczy niewielka kotłownia na tym samym poziomie co pozostałe pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest zresztą wygodne, ponieważ nie trzeba biegać po schodach, aby napalić w kotłowni. Do czego więc potrzebna jest piwnica?

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Piwnica przede wszystkim zwiększa powierzchnię użytkową budynku. Można w niej urządzić specjalnie dedykowane pomieszczenia, np. pralnię, siłownię czy pracownię. Bardzo ważne jest także to, że w piwnicy można przechowywać przetwory, czy sezonowy sprzęt sportowy, np. rowery. Jest to pomieszczenie, które szybko zostaje zagospodarowane, lecz jego budowa niesie ze sobą dodatkowe koszty. Domy podpiwniczone kosztują więcej niż domy niepodpiwniczone. Niższe są koszty urządzenia poddasza, lecz na pewno nie jest ono tak wygodne jak piwnica, do której można łatwo wnieść nieużywane meble.


Jednym z największych problemów wiązanych z budową piwnicy jest wysoki poziom wód gruntowych. Nieodpowiedni projekt może być przyczyną stania wody w piwnicy i przedostawania się wilgoci do domu. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest specjalny drenaż działki, pozwalający na obniżenie poziomu wód gruntowych. Oczywiście generuje to kolejne koszty. W projektach domów z podpiwniczeniem uwzględniane są dodatkowe koszty, do których zalicza się:
• strop nad piwnicą,
• ocieplenie,
• schody do piwnicy,
• materiały izolacyjne zapobiegające wilgoci,
• koszty związane z zagospodarowaniem piwnicy.
Decyzję o budowie piwnicy należy dobrze przemyśleć, ponieważ wówczas konieczny jest projekt uwzględniający podpiwniczenie.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!