Blog

30.05.2018

Dom podpiwniczony – wady i zalety

W artykule znajdziesz:

Dom podpiwniczony – wady i zalety

Dom podpiwniczony – wady i zalety

Mała działka wymaga funkcjonalnego zagospodarowania, dlatego rozsądne wydaje się wybranie projektu z domem podpiwniczonym. Tymczasem większość inwestorów wybiera budynki z poddaszem i rezygnuje z piwnic (program uprawnienia budowlane na komputer). Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety. Brak piwnicy to przede wszystkim utrata dużej ilości przestrzeni na pomieszczenia, które i tak muszą być w każdym domu, czyli na kotłownię z piecem CO i garaż. Obecne standardy grzewcze wymagają posiadania odpowiedniej ilości miejsca do zainstalowania kotła gazowego. Nie wymaga to oczywiście budowy piwnicy, ponieważ wystarczy niewielka kotłownia na tym samym poziomie co pozostałe pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest zresztą wygodne, ponieważ nie trzeba biegać po schodach, aby napalić w kotłowni. Do czego więc potrzebna jest piwnica? Piwnica przede wszystkim zwiększa powierzchnię użytkową budynku. Można w niej urządzić specjalnie dedykowane pomieszczenia, np. pralnię, siłownię czy pracownię.

 

Bardzo ważne jest także to, że w piwnicy można przechowywać przetwory, czy sezonowy sprzęt sportowy, np. rowery. Jest to pomieszczenie, które szybko zostaje zagospodarowane, lecz jego budowa niesie ze sobą dodatkowe koszty. Domy podpiwniczone kosztują więcej niż domy niepodpiwniczone (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Niższe są koszty urządzenia poddasza, lecz na pewno nie jest ono tak wygodne jak piwnica, do której można łatwo wnieść nieużywane meble. Jednym z największych problemów wiązanych z budową piwnicy jest wysoki poziom wód gruntowych. Nieodpowiedni projekt może być przyczyną stania wody w piwnicy i przedostawania się wilgoci do domu. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest specjalny drenaż działki, pozwalający na obniżenie poziomu wód gruntowych. Oczywiście generuje to kolejne koszty. W projektach domów z podpiwniczeniem uwzględniane są dodatkowe koszty, do których zalicza się:

• strop nad piwnicą,

• ocieplenie,

• schody do piwnicy,

• materiały izolacyjne zapobiegające wilgoci,

• koszty związane z zagospodarowaniem piwnicy.

Decyzję o budowie piwnicy należy dobrze przemyśleć, ponieważ wówczas konieczny jest projekt uwzględniający podpiwniczenie. Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich (uprawnienia budowlane). Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami