Blog

14.07.2018

Działka poza miastem - na co uważać?

W artykule znajdziesz:

Działka poza miastem - na co uważać?

 

Działka poza miastem - na co uważać?

Działki budowlane znajdujące się na obrzeżach miast, tuż poza ich granicami, na wsiach oraz na łonie natury posiadają wiele zalet, które docenią szczególnie osoby preferujące ciszę, spokój i towarzystwo raczej przyrody niż hałaśliwego miasta (program uprawnienia budowlane na komputer). Wielu zatem marzy o tym, żeby przysłowiowo rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady i jest to jak najbardziej możliwe, należy jedynie pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Dojazd do działki. Pierwszą z nich stanowi usytuowanie działki. Osoby śniące o domku w środku dziewiczego lasu powinny pamiętać, że jeżeli pragną uzyskać pozwolenie na budowę, do ich działki musi zostać doprowadzona droga o szerokości przynajmniej 3 metrów. Jest to spowodowane przede wszystkim wymogami przeciwpożarowymi - jeżeli obiekt stanie w płomieniach, musi istnieć możliwość wjazdu na działkę wozu strażackiego i ugaszenia szalejącej pożogi. Również inne kwestie odnoszące się do tej tematyki omówione zostają w Warunkach Technicznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

 

Dowiedzieć można się z nich na przykład, że “dojścia i dojazdy do budynków, z wyjątkiem jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, powinny mieć zainstalowane oświetlenie elektryczne", a do wejść do budynków zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej należy doprowadzić utwardzone dojście przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - co znacznie utrudnia wykonywanie niektórych projektów, na przykład schronisk turystycznych. Infrastruktura techniczna. Za drugie ważne zagadnienie uznać można infrastrukturę techniczną, która dostępna będzie (bądź nie) na naszej działce budowlanej. Tutaj istnieje wiele możliwości, które ograniczają tylko fundusze i pomysłowość (uprawnienia budowlane). Obecnie w szerokim zastosowaniu znaleźć można już panele słoneczne wytwarzające elektryczność, nie będzie stanowiło także problemu zdecydowanie się na studnię, z której pobierana będzie woda czy na szambo, do którego odprowadzone zostaną nieczystości. Wszystko zależy jednak od działki i jej parametrów - nasłonecznienia, rodzajów gleb czy poziomu wód powierzchniowych.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami