Blog

17.04.2019

Energia elektryczna w domu jednorodzinnym

W artykule znajdziesz:

Energia elektryczna w domu jednorodzinnym

Energia elektryczna to w dzisiejszych czasach jedna z najważniejszych wartości, która gwarantuje normalne i prawidłowe codzienne funkcjonowanie. Bez prądu nie wyobrażamy sobie życia. Jest on obecny niemal w każdej ważnej czynności, bez względu na to, czy używany jest do ogrzewania, prania, oświetlenia czy rozrywki jak np. oglądanie telewizji (program na komputer). Stawiając budynek jednorodzinny musimy w pierwszej kolejności zadbać o przyłączenie do sieci energetycznej. Każda działka budowlana musi to uwzględnić.

Energia elektryczna w domu jednorodzinnym

Budowa bez dostępu do źródeł prądu? https://uprawnienia-budowlane.pl/ Teoretycznie, stawiając budynek jednorodzinny, nie trzeba zadbać o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej już na poziomie budowy, choć sam proces nie obędzie się bez dostępu do energii elektrycznej. Można przecież korzystać z agregatów prądotwórczych, które umożliwia funkcjonowanie niektórych narzędzi, a także oświetlą plac budowy (program na telefon). Jest to jednak posunięcie bardzo niepraktyczne. Znacznie utrudni to proces budowania, a przecież i tak, będziemy musieli przyłączyć obiekt do sieci. Nikt chyba nie wyobraża sobie mieszkania w domu bez dostępu do sieci elektroenergetycznej. Rozciągniemy zatem jedynie w czasie coś, co i tak nas czeka. Warto zatem zadbać o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej już na poziomie budowy (segregator).

Jak uzyskać przyłączenie do sieci energetycznej?

Żeby działka budowlana została przyłączona do sieci elektroenergetycznej, należy złożyć wniosek w najbliższym zakładzie energetycznym (opinie). Wyda on tzw. warunki przyłączenia do sieci. We wniosku należy uwzględnić termin rozpoczęcia poboru, szacowane roczne zapotrzebowanie mocy oraz prognozę zużycia (promocja 3 w 1). Pismo powinno być wzbogacone o plan zabudowy działki i jej lokalizację względem dostępności w okolicy infrastruktury energetycznej oraz akt potwierdzający jej własność. Decyzja o warunkach przyłączenia wydana zostanie w terminie do czternastu dni od momentu złożenia wniosku. Budowę przyłącza wykonuje elektryk z odpowiednimi uprawnieniami (program na egzamin ustny).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami