Fundamenty podstawą każdego domu


Fundamenty podstawą każdego domu

 

Przyczyną pękania ścian w nowo wybudowanych budynkach jest zwykle złe posadowienie fundamentów. To właśnie na nich opiera się cała konstrukcja domu. Warto więc sprawdzić, w jaki sposób można je wykonać.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Ławy fundamentowe


Każdy projekt domu powinien dokładanie określać, w jaki sposób fundamenty powinny być wykonane. Muszą być dostosowane do nośności gruntu. Gdy warunki obecne na działce odbiegają od tych zakładanych w projekcie należy przeprojektować fundamenty. W Polsce fundamenty najczęściej pełnią również rolę ścian piwnic. Tradycyjnie wykonane fundamenty składają się z ław oraz ścian fundamentowych. Niegdyś przy wykonaniu ław fundamentowych mogliśmy liczyć wyłącznie na siłę własnych rąk. Obecnie w celu wykonania ław fundamentowych możemy zatrudnić specjalną koparkę. Sama ława jest poziomą belką. To na niej skupiają się wszelkie rozprężenia i rozciągania fundamentów. Ich szerokość może kształtować się na bardzo różnym poziomie. Głównie w zależności od tego, co ma się na nich znaleźć.

 

Z czego wykonać ściany fundamentowe?


Gdy ławy fundamentowe są już wykonane, budowane są ściany fundamentowe. Znajdują się one bezpośrednio na ławach fundamentowych. Budynki podpiwniczone muszą posiadać fundamenty ze specjalnym zbrojeniem. Istnieje całkiem spory wybór, jeśli chodzi o materiał z jakiego mogą być wykonane fundamenty. Możemy między innymi zastosować bloczki betonowe. Wyróżnia je dość wysoka wytrzymałość. Mamy ponadto do wyboru bloczki keramzytobetonowe. Trochę mniej wytrzymałe ale zdecydowanie lepsze pod względem izolacji cieplnej. Za najbardziej pracochłonny materiał, z którego wykonuje się fundamenty uchodzi beton. Nie dość, że trzeba przygotować specjalną mieszankę betonową to konieczne jest deskowanie.

 

Płyty fundamentowe zamiast tradycyjnych fundamentów


Alternatywą dla tak tradycyjnie budowanych fundamentów może być płyta fundamentowa. Już teraz stosowana jest na całkiem szeroką skalę wszędzie tam gdzie panują niekorzystne warunki na działce. Wysoki poziom wód gruntowych czy niestabilne podłoże to najczęstsze przesłanki do zastosowania płyty fundamentowej. Konstrukcja całego budynku rozłożona jest na zdecydowanie większą powierzchnię. Rzecz jasna płytę fundamentową można również wykorzystać przy normalnym gruncie.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!