Jak prawidłowo betonować latem?


Jak prawidłowo betonować latem?

 

Podwyższona temperatura, która często panuje latem, wymaga odpowiedniego podejścia zarówno w zakresie produkcji, jak i transportu, wbudowywania czy pielęgnacji betonu. Każdy etap jest ważny, a zaniedbania przy którejkolwiek z w/w czynności mogą mieć negatywne skutki dla produkowanej raz transportowanej mieszanki betonowej, a tym samym dla wykonywanych elementów i całej konstrukcji budynku. Nasłonecznienie, wysoka temperatura, niska wilgotność powietrza oraz podmuchy wiatru wpływają na proces wbudowywania mieszanki i dojrzewania betonu znajdującego się w konstrukcji. Występowanie tych zjawisk powodują nadmierną utratę wody z powierzchni betonu. Niekontrolowany ubytek wilgoci z młodego betonu i wbudowanej mieszanki betonowej powoduje:


• mniejszy przyrost wytrzymałości,
• niższą odporność na ścieranie,
• większy skurcz plastyczny powodujący powstawanie rys,
• większą nasiąkliwość i przepuszczalność.


Wysoka temperatura powoduje znaczący wzrost porowatości, obniżenie wytrzymałości i opóźnienie powstania etryngitu. Właśnie dlatego w kresie letnim należy podjąć odpowiednie działania, które zapewnią bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji betonowych. Przede wszystkim konieczny jest prawidłowy dobór składu mieszanki i składników betonu. Latem zalecane jest stosowanie betonu o wolniejszym rozwoju wytrzymałości w czasie oraz cementu o niższym cieple hydratacji. Ponadto należy stosować dodatki mineralne typu II i domieszki opóźniające twardnienie betonu.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Do betonowania należy odpowiednio się przygotować. Zalecana jest analiza prognozy pogody i unikanie betonowania w godzinach południowych (11.00-17.00), gdy temperatura przekracza 25stC. Konieczne jest przygotowanie dokładnego planu betonowania, wraz z godziną rozpoczęcia i zakończenia prac, częstotliwością przyjazdu beczkowozów czy ilością mieszanki w beczkowozach. Podłoże, na którym ma być układana mieszanka, musi być odpowiednio przygotowane, aby zmniejszyć ryzyko utraty wody z mieszanki. Należy też obniżyć temperaturę zbrojenia oraz szalunków, np. poprzez polewanie wodą i osłonę przed nasłonecznieniem.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!