Jak tanio i bez remontu podzielić pomieszczenie na mniejsze strefy?


Jak tanio i bez remontu podzielić pomieszczenie na mniejsze strefy?

 

Na ścianach konstrukcyjnych opiera się cały ciężar wyższych kondygnacji. Dla mieszkańców domu większą rolę odgrywają ściany działowe. To właśnie one dzielą przestrzeń na mniejsze pomieszczenia. Ich rozmieszczenie zawarte jest w projekcie budowlanym. Ściany działowe najczęściej są murowane, można również spotkać ściany działowe drewniane w domach murowanych.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Nowość- modułowe ścianki działowe w mieszkaniach


Zupełną nowość stanowią z kolei modułowe ścianki działowe. Obecnie obowiązująca moda w architekturze stawia na otwarte przestrzenie. Salon, jadalnia oraz kuchnia stanowią jedną całość. Podział pomieszczenia na poszczególne strefy dokonuje się za pomocą odpowiednich materiałów wykończeniowych. Profesjonalnie wykonane modułowe ścianki działowe mogą być doskonałym rozwiązaniem gdy domownicy chcą tymczasowo ogrodzić kuchnie od salonu. Wiadomo zapachy dobiegające z kuchni nie zawsze sprzyjają miłemu odpoczynkowi.

 

Z czego wykonane są modułowe ścianki działowe


Najlepiej postawić na ścianki modułowe wykonane z pianki polistyrenowej. Materiał ten cechuje wysoka odporność na wilgoć. Ścianki działowe zapewniają ponadto dobre parametry termoizolacyjności. Wszelkie zapachy dobiegające z kuchni nie będą przeszkadzać w wypoczynku. Wykańczane są na wiele różnych sposób. Dzięki temu można spokojnie dopasować je do każdego wnętrza, również do łazienki.

Ścianki działowe- idealne do podziału dużej przestrzeni
Modułowe ścianki działowe powszechnie wykorzystywane są w biurach typu open space. Na dużej przestrzeni pozwalają wyznaczyć oddzielne stanowisko pracy. Nowoczesna technologia produkcji pozwala na ich zastosowanie również w domach. Lekkie ścianki działowe przesuwne charakteryzuje doskonała izolacyjność akustyczna. To dobry wybór na wydzielenie sypialnianego kącika w salonie. Co ciekawe producenci oferują ścianki działowe przesuwane z automatyczną obsługą. Mogą być szklane, profilowe lub wykonane z płyty laminowanej. Ścianki działowe przesuwane pozwalają podzielić mieszkanie na poszczególne strefy bez konieczności przeprowadzania remontu. Pojawienie się nowego członka rodziny wymusza dokonanie podziału wnętrza. Modułowe i przesuwane ścianki działowe pozwalają to osiągnąć bez konieczności prucia ścian.