Blog

26.07.2018

Jakie cechy ma dobry kierownik budowy?

W artykule znajdziesz:

Jakie cechy ma dobry kierownik budowy?

Do rozmowy z potencjalnym kierownikiem budowy należy odpowiednio się przygotować, aby wiedzieć, jakie zadać mu pytania (program na komputer). Już podczas pierwszej rozmowy inwestor może zorientować się, czy dana osoba potrafi bezproblemowo porozumiewać się z ludźmi. Umiejętność komunikacji jest niezwykle cenna podczas prowadzenia budowy. Jednak ważniejszymi cechami kierownika budowy są bez wątpienia fachowość, dokładność oraz uczciwość. Kierownik budowy musi znać technologię, która została wybrana przez inwestora (program na telefon). Najlepiej, jeśli ma on w tej kwestii odpowiednie doświadczenie, ponieważ wówczas może on bez problemu rozpoznać ekipę niewykwalifikowaną i tym samym uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

Organizacja palcu budowy

Jakie cechy ma dobry kierownik budowy?

Kierownik budowy, który zna nowoczesne technologie stosowane w budownictwie, to z pewnością osoba doświadczona oraz cechująca się znajomością aktualnych ofert branżowych (program na egzamin ustny). Na samym początku współpracy należy doprecyzować wszystkie kwestie związane z pracą kierownika budowy. Dotyczy to m.in. częstotliwości doglądania budowy, odpowiedzialność za odbiory czy instalacje, a także obecności podczas badań geologicznych. Im bardziej precyzyjnie określone są wzajemne obowiązki między inwestorem a kierownikiem, tym sprawniej przebiega współpraca. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych przestojów i nerwów (promocja 3 w 1).
Kierownik budowy jest osobą najważniejszą na placu budowy, dlatego to do niego inwestor powinien kierować wszelkie pytania związane z:
• dokumentacją budowlaną,
• ewentualnymi zmianami w projekcie wynikającymi z określonych warunków,
• organizacją placu budowy (segregator).
Od sumienności oraz dokładności kierownika budowy zależy bezpieczeństwo, szybkość oraz trwałość budowy, dlatego osobę na to stanowisko należy dobierać bardzo uważnie. Warto przy tym pamiętać, że budowanie domu jest projektem wieloetapowym, przy którym niezbędne jest dobre planowanie oraz dobra współpraca różnych fachowców (opinie). W czasie budowy to właśnie do kierownika należy kierować wszelkie pytania dotyczące zastrzeżeń związanych z danym etapem budowy. Ponadto warto dowiedzieć się, czy proponuje on zastosowanie rozwiązań zamiennych oraz jakie stawki proponuje za określone obowiązki.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami