Kiedy trzeba zagęścić grunt pod budowę?


Kiedy trzeba zagęścić grunt pod budowę?

 

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do nośności gruntu na działce przeznaczonej pod budowę, należy wykonać badania geotechniczne. Są one podstawą do sporządzenia dokumentacji związane z budową domu jednorodzinnego i pozwalają ocenić, czy konieczne jest zagęszczanie gruntu.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


W przypadku, gdy jest to niezbędne, należy wzmocnić grunt stosując jeden lub kilka z poniższych sposobów:


• zagęszczane wibracyjne – specjalne wibratory przenoszą drgania mechaniczne na podłoże gruntowe. Powoduje to dynamiczne zagęszczenie gruntu poprzez trwałe zniszczenie jego słabych cząstek. Jest to metoda, która doskonale sprawdza się w przypadku gruntów niespoistych. Przy zagęszczaniu wibracyjnym górna warstwa gleby jest zagęszczona słabiej od warstwy dolnej, dlatego często konieczne jest wykonanie zagęszczania statycznego, np. za pomocą walca;
• ubijanie – jest to metoda polecana przy gruntach piaszczysctych. Zagęszczanie polega na namoczeniu podłoża i ubijaniu go za pomocą specjalnych urządzeń, np., walców gładkich, ciągników gąsienicowych lub ciągników kołowych, które zagęszczają grunt w sposób statyczny. Powoduje to wyparcie porów i sprężonego powietrza oraz nieodwracalne zniszczenie słabych cząstek gruntu. Podłoże zyskuje większą nośność;
• elektroosmoza – jest to metoda polecana do gruntów o wysokim poziomie zawilgocenia i słabej nośności. W podłoże wprowadzane są aluminiowe pręty i stalowe rury pełniące rolę elektrod. Instalacja jest podłączana do prądu stałego, który powoduje przemieszczanie wody gruntowej do stalowych rur, gdzie jest ona odpompowywana przez pompy. Po osuszeniu grunt jest dodatkowo wzmacniany za pomocą iniekcji;
• iniekcja z zaprawy cementowej – metoda stosowane na słabych gruntach sypkich. W podłoże wprowadzane jest stalowa rura, którą wprowadza się do gruntu zaprawę cementową, zwiększającą parametry wytrzymałościowe gruntu;
• zagęszczane wgłębne – powoduje zniszczenie całej luźnej struktury gruntu oraz zagęszczenie cząstek podłoża. W tej metodzie wykorzystywany jest wibroflotator.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!