Blog

12.09.2018

Ogrzewanie parowe

W artykule znajdziesz:

Ogrzewanie parowe

Zgodnie z nazwą, ogrzewanie parowe to taki rodzaj ogrzewania, który bazuje przede wszystkim na wodnej parze, wytwarzanej przez specjalistyczne wodne instalacje ogrzewcze (program na komputer). Z wykorzystaniem specjalnych przewodów para dostarczana jest do grzejników, podnosząc temperaturę do wszystkich pomieszczeń, do których dociera.
Para wodna doskonale nadaje się do stosowania jako środek grzewczy przede wszystkim ze względu na fakt, iż jest ona niezwykle wydajnym nośnikiem ciepła,a przy okazji niezwykle ekologicznym, który w żadne sposób nie wyrządza szody dla naturalnego środowiska (program na telefon). Z pewnością jednak dużą niedogodnością wynikającą ze stosowania ogrzewania parowego jest fakt, iż konieczne do tego celu jest posiadanie bardzo specjalistycznego osprzętu, które nie zawsze, jeśli chodzi o koszty, może być w zasięgu przeciętnego obywatela (program na egzamin ustny).

Wodne instalacje ogrzewcze

Ogrzewanie parowe

Wodne instalacje ogrzewcze, aby działały zgodnie z założeniem wymagają również zachowania odpowiednich, często dość rygorystycznych warunków montażowych (promocja 3 w 1).
Porównując ogrzewanie parowe z ogrzewaniem wodnym można śmiało stwierdzić, że pierwsze rozwiązanie posiada bardzo konkretne zalety:
- stosunkowo niską bezwładność cieplną,
- w przypadku ogrzewania parowego nie ma zagrożenia, jakie niesie ze sobą zamarznięcie jakiegokolwiek elementu instalacji,
- porównując ze sobą koszty wszystkich elementów i montażu oraz eksploatacji wychodzi na to, że ogrzewanie parowe jest znacznie tańsze niż wodne (segregator).
Jak każde inne rozwiązanie, tak i ogrzewanie parowe, choć ma niewątpliwie wiele zalet, nie jest pozbawione również i wad. Za minusy stosowania ogrzewania z wykorzystaniem wodnych instalacji grzewczych uznać na pewno można:
- dość wysokie ryzyko szybkiego wystąpienia korozji kondensacyjnych przewodów oraz grzejników,
- nie ma możliwości akumulacji wody w grzejnikach (opinie),
- temperatura grzejników jest stała (i stosunkowo wysoka) i nie ma możliwości jej obniżenia,
- wydajność kotła nie może być w żaden sposób regulowana.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami