Blog

21.11.2018

Różne aspekty w polskim budownictwie

W artykule znajdziesz:

Różne aspekty w polskim budownictwie

W obecnych czasach coraz więcej wagi przykłada się temu, jak ekologicznie wytwarzać energię elektryczną. W związku z tym, wychodzą coraz to nowe przepisy, dyrektywy unijne, które mówią o tym, co należy zmienić, żeby sytuacja się poprawiła. Okazuje się, że największym problemem z jakim boryka się polska energetyka, jest tak zwana “mała emisja" i wszelka związana z nią tematyka. O co chodzi? Wspomniana “mała emisja" to po prostu domy jednorodzinne, które emitują bardzo duże ilości zanieczyszczeń do środowiska, ze względu na swój zły stan energetyczny. Aby dokonać poprawy jakości energetycznej budynku, potrzebujemy termomodernizacji.

Czym właściwie jest termomodernizacja? Termomodernizacja jest zabiegiem, polegającym na fizycznym poprawieniu efektywności energetycznej domu oraz doprowadzenia współczynnika zapotrzebowania na energię pierwotną EP, do odpowiedniej wartości. Aby tego dokonać, przeprowadza się takie termomodernizacje jak: docieplenie ścian zewnętrznych lub wewnętrznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, zamontowanie sterownika do kotła systemu centralnego ogrzewania lub wymiana jego “serca". Najczęściej spotykaną formą zamiany źródła ciepła w systemie CO jest demontaż kotła węglowego i zamontowanie nowego kotła gazowego. Wielu właścicieli domów, nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że wymiana kotła na ten, opalany paliwem w formie gazowej, wymaga zamontowania niezbędnego komponentu jakim jest instalacja gazowa czy też urządzenia stabilizujące ciśnienie gazu. W teorii, są to urządzenia tak powszechnie stosowane przy doprowadzaniu mediów do domu, że ich posiadanie nie powinno być raczej czymś niespotykanym. Zdarzają się jednak domy (bardzo często w Małopolsce), które nie są zaopatrzone w przyłącze gazowe - w tej sytuacji można albo je zrobić, albo wybrać alternatywny rodzaj kotła. Uprawnienia budowlane

Reasumując, kraj nad Wisłą przeżywa obecnie swój renesans energetyczny, dlatego też, należy iść z duchem postępu i inwestować w energooszczędność swojego domu. Sytuacja jest coraz lepsza ale to od nas zależy, czy będziemy iść do przodu czy też się cofać.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami