Ryzyko realizacji inwestycji budowlanej


Realizacja inwestycji budowlanej obarczona jest sporym ryzykiem, które występuje ze względu na liczne kwestie do rozstrzygnięcia jeszcze na etapie projektowania obiektu, jak też podczas jego wykonywania. Trzeba na przykład postawić na odpowiedni strop, ponieważ od tego zależy chociażby przeniesienie obciążeń własnych, ale także pozostałych, to jest na przykład wyposażenia pomieszczeń. Ponadto strop powinien utrzymać ściany działowe oraz warstwę podłogową. Pozioma przegroda, która dzieli poszczególne kondygnacje, a więc po prostu stron, odgrywa – jak się okazuje – niebagatelne znaczenie przy każdej inwestycji.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Przede wszystkim musi być on wytrzymały, ponieważ nie można wymienić go tak jak inne elementy powstałej nieruchomości. Obciążenie użytkowe stropu, na które składają się zarówno elementy wyposażenia, ale także osoby znajdujące się w obiekcie, może sięgać 150 kilogramów na metr kwadratowy. Nie powinno przekraczać się takiej normy. Ważną cechą opisywanej części budynku jest sztywność, ponieważ uginanie się będzie oznaczało zarówno uginanie się i skrzypienie podłogi, jak też pękanie tynku na kondygnacji położonej pod stropem.


Warto te wszystkie dane wziąć pod uwagę, podobnie jak fakt, że jeżeli chodzi o domki jednorodzinne, systemy stropów mają rozpiętość, sięgającą do siedmiu metrów. Istnieje jednak możliwość podwojenia tego parametru. Wówczas należy użyć stropu prefabrykowanego. W takim przypadku nie będzie potrzeby stosowania słupów, albo jakichkolwiek podciągów. Jak się zatem okazuje osoba, posiadająca uprawnienia budowlane ma sporo do zrobienia, jeżeli chodzi o stropy, które w dużej mierze wpływają na jakość postawionego obiektu. Dobrze by było postawić na najlepszego fachowca od prawa budowlanego, ponieważ wyłącznie w takim przypadku będzie się miało całkowitą pewność, że absolutnie wszystko zostanie zrobione jak należy – i to zarówno, jeżeli chodzi o strop, jak też o pozostałe elementy nieruchomości. Na szczęście, zazwyczaj można znaleźć takiego eksperta w swojej okolicy.