Schody żelbetowe, drewniane a może szklane w domu?


Schody żelbetowe, drewniane a może szklane w domu?

 

Schody w domu piętrowym zapewniają komunikację pomiędzy kondygnacjami. W domu parterowym są również niezbędne, szczególnie tym podpiwniczonym. Pytanie brzmi: jakie schody wybrać?

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Schody żelbetowe
W murowanych budynkach jednorodzinnych najczęściej wykonuje się schody żelbetowe. Schody „rosną“ razem z domem. Powstają zwykle wtedy gdy wszystkie ściany budynku zostaną wzniesione. Ich pojawienie się znaczenie przyspiesza budowę kolejnej kondygnacji. Schody drewniane wykonywane są zwykle na koniec budowy, w innym przypadku mogłyby ulec zniszczeniu. Schody żelbetowe choć są drogie w budowie, mają mnóstwo plusów. Po pierwsze nie skrzypią. Po drugie są wytrzymałe, odporne na ogień. Nowoczesna technologia produkcji pozwala stworzyć schody w każdej dowolnej formie. Mogą być nawet kręcone, dzięki czemu stanowią ciekawy element dekoracyjny wnętrza.

 

Schody drewniane
Schody żelbetowe to niejedyne dostępne typy schodów. Sporą popularnością cieszą się schody drewniane. Najprościej kupić gotowe schody. Świetnie sprawdzą się nie tylko we wnętrzach tradycyjnych, klasycznych. Obecnie produkowane schody posiadają nowoczesny design dzięki czemu doskonale wkomponują się we wnętrza minimalistyczne. Mogą być wykonane z dowolnego gatunku drewna. Najpopularniejsze są schody wykonane z rodzimych gatunków- dębu, klonu czy jesionu. Coraz większą popularność zyskują schody drewniane wykonane z egzotycznych gatunków drzew. Schody drewniane często wykonane są poziomej metalowej belki, na której opierane są drewniane schodki. Istnieje też opcja wykonania schodów drewnianych na indywidualne zamówienie. Jest to jednak propozycja dość droga. Za schody wykonane na indywidualne zamówienie zapłacić trzeba od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Schody szklane
Ciekawym wyborem mogą okazać się schody szklane. Idealne do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, bądź tych w stylu skandynawskim. Schody wykonane są ze szkła hartowanego. Szklane mogą być schodki jak również balustrada i poręcz. Odradza się jednak ich montaż wszędzie tam, gdzie grasują małe dzieci.