Technologia budowy domu o drewnianym szkielecie


Technologia budowy domu o drewnianym szkielecie

 

Domy wznoszone w oparciu o drewniany szkielet nazywane są „kanadyjczykami”. Ten sposób budowania jest najczęściej wykorzystywany w krajach skandynawskich i w USA. Konstrukcja budynku wykonana jest z drewna świerkowego lub sosnowego, które wypełnianie jest materiałem izolacyjnym oraz zabezpieczane poszyciem zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Podstawę konstrukcji stanowią deski o grubości 38mm i szerokości:


• 89mm dla ścian wewnętrznych,
• 140mm dla ścian zewnętrznych.


Deski są rozmieszczone w szkielecie co kilkadziesiąt centymetrów. W siatce wykonanej z słupów wydzielane są otwory na drzwi i okna, natomiast strefy podokienne są dodatkowo wzmocnione. Deski stanowiące żebra stropu układane są na oczepach stojących ścian. Na tych dekach układane jest podłoga z płyt lub również z desek. Podłoga wykorzystywana jest jako platforma robocza do budowy wyższej kondygnacji.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer  oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Tak wykonany szkielet jest obijany poszyciem, które usztywnia konstrukcję budynku i jednocześnie pełni rolę specyficznej elewacji. Dawniej poszycie na zewnątrz było wykonywane przede wszystkim z ukośnych drewnianych desek. Obecnie najczęściej wykorzystywane są twarde płyty OSB lub siding. Od wewnątrz także można użyć płyt OSB lub płyt gipsowo-kartonowych czy gipsowo-włóknowych.


Wszelkie przestrzenie między poszyciem zewnętrznym i wewnętrznym wypełniane są wełną mineralną lub materiałami sypkimi. Na prawidłową izolacyjność cieplną przegród ma wpływ grubość izolacji i jej prawidłowe ułożenie. Co ważne, izolacja termiczna musi być odpowiednio zabezpieczona przed zawilgoceniem, dlatego pod okładziną zewnętrzną układa się wiatroizolację, a pod okładziną wewnętrzną układa się warstwę paraizolacyjną. Potrzebne są do tego specjalistyczne folie, których nie można zastąpić innym materiałem. Kanadyjczyki mogą być posadowione na ławie lub płycie betonowej, a w przypadku podpiwniczenia także na ścianach fundamentowych. Budynki te wymagają ścisłego reżimu materiałowego oraz technologicznego, dlatego ich stawianie najlepiej powierzyć wyspecjalizowanemu wykonawcy.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!