Blog

21.09.2018

Wydziały obróbki cieplnej, a nowoczesne budownictwo

W artykule znajdziesz:

Wydziały obróbki cieplnej, a nowoczesne budownictwo

Budownictwo wielkoobiektowe zajmuje się bardzo szerokim spektrum dziedzin, dla których świadczy swe usługi (program na komputer). Niezwykle ważną obecnie gałęzią jest budownictwo przemysłowe. Budownictwo przemysłowe jest również bardzo specyficzne, a przez to stanowi dość trudną dziedzinę.
Dlaczego budownictwo przemysłowe jest trudne?

Budownictwo przemysłowe

Wydziały obróbki cieplnej, a nowoczesne budownictwo

Budownictwo przemysłowe musi uwzględniać przede wszystkim, specyfikę współczesnego przemysłu. Musi ono zatem:
- zapewniać szybki czas realizacji inwestycji budowlanej: przeważnie od wbicia pierwszej łopaty, po ukończenie budynku mija raptem kilka miesięcy (program na telefon). Związane jest to z podejściem korporacji przemysłowych do czasu budowy. Im dłuższy czas tym większe koszty,
- budynek musi być w miarę tani: współczesny przemysł bardzo często zmienia lokalizację fabryk. Wiele zależy od konkretnych warunków finansowo-logistyczno-rynkowych (program na egzamin ustny). Rezygnacja z fabryki po dziesięciu latach działania, nie należy do rzadkich decyzji,
- budownictwo przemysłowe musi uwzględniać specyfikę procesów technologicznych fabryki: wiele tutaj zależy od tego, jakie urządzenia technologiczne znajdą się w zakładzie (promocja 3 w 1),
- powstała konstrukcja musi zapewnić spełnienie minimum wymagań BHP, jakie obowiązują w danym kraju,
Jakie procesy technologiczne są najtrudniejsze i sprawiają trudności dla projektantów budownictwa przemysłowego (segregator)?
Do najtrudniejszych działów przemysłowych należą wydziały obróbki cieplnej stali. Na wydziałach tych są maszyny, które pracują w niezwykle dużym zakresie temperatur. Dodatkowo urządzenia technologiczne te, są często zasilane niebezpiecznymi gazami technicznymi. Budynek musi zapewnić odpowiednią wentylację, możliwości szybkiej ewakuacji, wietrzenia hali oraz dużą wytrzymałość na eksplozję. Dodatkowo należy wspomnieć, że zazwyczaj obok hal z obróbką cieplną znajdują się olbrzymie zbiorniki na gazy (np. amoniak, metanol, propan i azot). Muszą być one postawione w odpowiedniej odległości oraz w zgodzie z wszelkimi obowiązującymi przepisami (opinie).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami