Zalety betonu komórkowego


Zalety betonu komórkowego

 

W sprzedaży jest obecnie mnóstwo równego rodzaju materiałów budowlanych, różniących się od siebie nie tylko ceną, ale także właściwościami. Dużą popularnością cieszą się ekologiczne silikaty, a także ceramika tradycyjna i poryzowana. Jednak coraz częściej, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym, stosowany jest beton komórkowy, nazywany również gazobetonem. Materiał ten powstaje z piasku lub piasku z popiołami lotnymi, Rolę spoiwa pełni w gazobetonie wapno z niewielką ilością cementu. Spulchniaczem jest natomiast proszek lub pasta aluminiowe. Aluminium reaguje z wodorotlenkiem wodory powodując wydzielanie się wodoru, który podczas uchodzenia spulchnia masę i powoduje powstanie charakterystycznych porów.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer  oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Biały beton komórkowy wytwarzany jest z czystego piasku, a szary z piasku z popiołem. Gazobeton biały jest produktem charakteryzującym się najniższym współczynnikiem naturalnej radiacji wśród wszystkich innych elementów ściennych. Gazobeton szary wykazuje wyższą promieniotwórczość, ale i tak jest ona niższa niż w przypadku często stosowanych pustaków ceramicznych. Gazobeton przeznaczony do budownictwa zapewnia przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach. Ze względu na zasadowy odczyn jest zupełnie odporny na grzyby pleśniowe, glony i bakterie.


Beton komórkowy charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością termiczną, wynikającą z porowatej struktury. Ponadto, dzięki dodatkowi aluminium, jest on niezwykle lekki – powietrze stanowi aż 80% objętości gazobetonu. Najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wykazuje gazobeton o większej porowatości i niższej gęstości. Decydując się na gazobeton o gęstości 300-350kg/m3 można otrzymać ściany o grubości 36-48cm, spełniające obecne wymagania względem czynnika ciepła. Cechą charakterystyczną betonu komórkowego jest akumulowanie mniejszej ilości ciepła, ale za to dłuższe jego oddawanie. Właśnie dlatego budynki z gazobetonu zapewniają świetny komfort cieplny w okresie zimowym. Co ważne, beton komórkowy jest łatwy w obróbce, a duży wymiar bloczków sprawia, że budowa przebiega bardzo szybko.