Zalety gotowych systemów kominowych


Zalety gotowych systemów kominowych

 

Alternatywą dla tradycyjnie murowanych kominów może być komin z gotowych elementów. Budowa jest zdecydowanie prostsza. Całość tworzą prefabrykowane elementy, najczęściej pustaki ceramiczne bądź keramzytobetonowe.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Alternatywa dla tradycyjnie murowanych kominów


Gotowe systemy kominowe pozwalają na zdecydowanie szybszą i tańszą budowę komina. Nie odbywa się to rzecz jasna kosztem ich jakości. Za budowę komina należy się zabrać, gdy wszystkie ściany budynku są już wymurowane. Rzecz jasna budowa komina według gotowych rozwiązań powinna być uwzględniona w projekcie budowlanym. Jeśli nie konieczna będzie jego adaptacje. Kominy systemowe to konstrukcja o dość sporym ciężarze. Wymagają więc solidnych fundamentów.

 

Jak wygląda montaż gotowych systemów kominowych?


Gotowe systemy kominowe wznosi się na betonowych cokołach komina. Można do stworzenia tego elementu wykorzystać obudowę pustaka i zalać ją jedynie betonem. W ten sposób uzyskuje się solidną podstawę pod komin. Rzecz jasna komin powinien być dopasowany do urządzenia grzewczego. Wszystko przez wzgląd na specyfikę tego czym ogrzewany jest dom. W zależności od rodzaju stosowanego paliwa, emitowane są spaliny o różnym składzie chemicznym. Niedopasowane części komina mogą nie wytrzymać. Komin powinien mieć ponadto określoną wysokość oraz szerokość.

 

Montaż systemów kominowych według instrukcji


Do gotowych systemów kominowych zwykle dołączona jest instrukcja montażu. Sama budowa jak już wcześniej było wspomniane przebiega łatwo i szybko. Kolejne warstwy pustaków łączy się przy pomocy zaprawy cementowo-wapiennej. Rzecz jasna pustaki wypełnione są również elementami ceramicznymi. Te łączy się przy pomocy kitu. Elementy ceramiczne muszą być przede wszystkim kwasoodporne. Izolację cieplną w kominach systemowych stanowi z reguły wełna mineralna.

Przy montażu komina systemowego ważne jest to by nie łączyć go ze ścianą. Co więcej jeśli ściany zostały wykonane z materiałów podatnych na ogień musi być zapewniony odstęp, co najmniej 5 cm. Jeśli zaś chodzi o wykończenie komina wystającego ponad dach to zastosować można takie same materiały jak przy tradycyjnie murowanym kominie.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!