Zalety rozwiązań systemowych w budownictwie

 

Rozwiązania systemowe w budownictwie to przede wszystkim pewność, że każdy element jest perfekcyjnie dopasowany do pozostałych (uprawnienia budowlane). Dotyczy to nie tylko zastosowanych materiałów, ale również wymiarów komponentów. Obecnie w sprzedaży są zarówno pustaki o podstawowym rozmiarze, jak i połówkowe czy niższe, dzięki czemu można uzyskać każdą długość długość oraz wysokość ścian bez kłopotliwego docinania. W ramach systemów dostępne są również gotowe kształtki wieńcowe i nadprożowe, więc zamiast tracić czas na docinanie i zbijanie szalunków można od razy wmurować kształtki, umieścić w nich zbrojenie, a następnie zalać betonem. Każdy element jest dopasowany pod kątem wymiarów do podstawowych pustaków, dlatego prace przebiegają bardzo szybko. Kształtki są oczywiście droższe niż deski wykorzystywane do wykonania tradycyjnego szalunku. Jednak należy pamiętać, że dodatkowa robocizna oraz czas potrzebny na docięcie, zbicie, a następnie usunięcie szalunku to także dodatkowe koszty. Rachunek, w którym brane są pod uwagę wyłącznie koszty materiałów, nie odpowiada więc rzeczywistości. Rozwiązania systemowe znacznie ułatwiają pracę i obniżają ryzyko błędów wykonawczych. Przykładem może być chociażby wykonywanie nadproży czy wieńców żelbetowych na ścianie wykonanej z innego materiału. Wówczas zarówno tynk, jak i ocieplenie ma inną przyczepność niż na betonie komórkowym, bloczkach silikatowych czy ceramice (segregator aktów prawnych).

 

Na takim połączeni tynk może zacząć pękać, jeśli szalunek nie jest idealny, to na ścianie pojawi się występ, który znacznie utrudnia dalsze prace. Dzięki zastosowaniu gotowych systemów tego typu problemów można uniknąć.Zaletą rozwiązań systemowych jest także wieloletnia gwarancja producenta, podczas gdy przy samodzielnym wyborze każdego elementu nie można na nią liczyć. Wyegzekwowania jakiegokolwiek odszkodowania w takim wypadku zwykle jest bardzo problematyczne, a często nawet niemożliwe, ponieważ odpowiedzialność jest spychana na różne podmioty. Przy rozwiązaniach systemowych tego problemu nie ma, ponieważ producent dokładnie określa, jakie elementy mogą być ze sobą łączone. Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu. Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe (promocja 3 w 1). Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !