Zdobywamy uprawnienia budowlane


Zdobywamy uprawnienia budowlane

 

Wiele osób rozpoczynających swoją karierę w budownictwie planuje w przyszłości awansować na wyższe stanowisko, aby móc pełnić tak zwane samodzielne funkcje techniczne. Warunkiem awansu na projektanta czy kierownika budowy jest jednak posiadanie odpowiednich uprawnień budowlanych. Osoba, która je nabędzie, bierze na siebie pełną odpowiedzialność za podjęte decyzje.

 

Co daje zdobycie takich uprawnień?


Przede wszystkim podnosi kwalifikacje, zwiększa wartość rynkową uprawnionego i jego szanse na zatrudnienie. Umożliwia także prowadzenie własnego biura projektów. Dodatkowo daje więcej swobody i dodaje pewności siebie, co obecnie jest bardzo dobrze widziane na rynku pracy.

 

Jak zdobyć uprawnienia budowlane?


Jeżeli ktoś myśli, że jest to łatwa sprawa, na pewno się myli. Jednak warto podjąć wyzwanie, aby móc wybić się i zwiększyć swoje szanse na lepsze życie. Na początek dobrze by było zapoznać się z programem, który pomoże najlepiej przygotować się do końcowego egzaminu. Zdobycie odpowiedniego wykształcenia to bowiem pierwszy etap działania, który powinien być dostosowany do wybranej specjalizacji uprawnień budowlanych.


Kolejnym etapem będzie odbycie praktyki zawodowej w wybranej specjalizacji, oczywiście pod kierunkiem osoby z wymaganymi uprawnieniami w tym zakresie. Dopiero po spełnieniu tych dwóch pierwszych wymogów składa się wniosek o nadanie uprawnień budowlanych do Okręgowej Izby Inżynierów.


W dalszej kolejności należy zdać egzaminy. Najpierw przeprowadzany jest egzamin pisemny, który można zdać pod warunkiem udzielenia prawidłowych odpowiedzi na 75% pytań. W kolejnych dniach kandydat zdaje egzamin ustny. Polega on na tym, że po wylosowaniu pytań przygotowanych przez zespół egzaminacyjny, jest chwila na przygotowanie, a potem już należy udzielić poprawnych odpowiedzi.


Po upływie około dwóch miesięcy od poprawnie zdanego egzaminu następuje nadanie uprawnień. Odbywa się ono zawsze w bardzo uroczystej formie. Na koniec pozostanie jeszcze zapisanie się do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i uiszczenie opłaty członkowskiej.
Jak widać, niełatwo uzyskać uprawnienia budowlane, ale wiadomo, że bez wysiłku niczego nie da się osiągnąć. Warto więc powalczyć o swoją przyszłość.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Stosowanie ochrony anodowej

Zagadnienie skuteczności ochrony anodowej znacznie się komplikuje, kiedy rozpuszczone wskutek lokalnej korozji aniony (np. chlorków) zmniejszają powierzchnię warstwy pasywującej. Występuje…

Anody aluminiowe

Anody aluminiowe są utleniane przy wytrącaniu trudno rozpuszczalnego w wodzie uwodnionego wodorotlenku glinu Al(OH)3, przy czym oprócz anodowego rozpuszczania aluminium…

Zmineralizowany szlam

W wodach o średniej twardości i wodach twardych przy dużej zawartości soli (tj. o dużej konduktywności) również powstają takie same…

Pełne zabezpieczenie instalacji

Na powierzchni ocynkowanej tworzą się warstwy ochronne (wodorotlenki, tlenki i sole zasadowe o bardzo małej rozpuszczalności w wodzie) zapobiegające w…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !