Blog
Asfaltowa emulsja lateksowa
W artykule znajdziesz:
Lepik asfaltowy z wypełniaczem należy do najtańszych materiałów izolacyjnych. Zastosowanie. Lepik asfaltowy stosuje się do sklejania warstw papy asfaltowej oraz do przyklejania papy do podłoża betonowego. Może służyć również do wykonywania powłok wodoszczelnych typu lekkiego. Lepik asfaltowy stosuje się na gorąco. Kawałki pociętego lepiku ogrzewa się w kotłach do temperatury ok. +180°C. Lepik z wypełniaczem należy stale mieszać, aby zapobiec opadaniu i osadzaniu wypełniacza na dnie kotła. Rozprowadza się szczotką dekarską na całkowicie suchym i nieprzemarzniętym podłożu w dni bezdeszczowe przy temperaturze otoczenia powyżej + 5°C. Zużycie wynosi 1,5-2 kg/m2. Przechowywanie. Lepik asfaltowy można przechowywać na otwartym składowisku, chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem. Bębny blaszane należy ustawiać przykrywą (denkiem) do góry (program uprawnienia budowlane na komputer).
Określenie. Lepik smołowy jest jednorodną czarną masą o konsystencji półpłynnej i ostrym zapachu smoły, przeznaczoną do stosowania na gorąco. Lepik smołowy jest produktem przerobu smoły surowej otrzymywanej z węgla kamiennego. Właściwości. Lepik smołowy jest najtańszym materiałem do klejenia i konserwacji papy smołowej. W porównaniu z masami i lepikami asfaltowymi wykazuje mniejszą odporność na działanie czynników atmosferycznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Zastosowanie. Lepik smołowy stosuje się do sklejania papy smołowej i przyklejania jej do podłoża betonowego. Służy również do konserwacji pokrycia z papy smołowej. Lepiku smołowego nie można używać do pap asfaltowych. Lepik przed użyciem należy podgrzać do temperatury ok. + 140°C, a następnie rozsmarować za pomocą miękkich szczotek. Zużycie wynosi 1,5-2,0 kg/m2. Przechowywanie. Warunki przechowywania są takie same jak lepiku asfaltowego (uprawnienia budowlane).
Asfaltowa emulsja kationowa
Określenie. Asfaltowa emulsja kationowa jest zawiesiną drobnych cząsteczek asfaltu w wodzie z dodatkiem emulgatorów, stabilizatorów i plastyfikatorów. Ma postać bezwonnej cieczy o barwie brunatnej. Właściwości. Emulsja asfaltowa tworzy szczelną powłokę bitumiczną, silnie przylegającą do podłoża, całkowicie odporną na działanie wody i rozcieńczonych ługów i kwasów. Emulsja asfaltowa jest materiałem specjalnie przystosowanym do powlekania zawilgoconych podłoży. Istotną zaletą asfaltowej emulsji jest to, że jest materiałem niepalnym i nie zawiera rozpuszczalników szkodliwych dla zdrowia (program egzamin ustny).
Jako wadę można wymienić to, że jest środkiem nietrwałym, po dłuższym okresie przechowywania następuje oddzielenie asfaltu od wody. Trwałość określa się na 3 miesiące od daty produkcji. Zastosowanie. Asfaltową emulsję kationową stosuje się do gruntowania powierzchni betonów lub tynków. Powlekane podłoże może być zawilgocone (opinie o programie).
Asfaltową emulsję można również stosować do wykonywania lekkich izolacji przeciwwilgociowych, ochrony przed działaniem agresywnych wód gruntowych oraz antykorozyjnej ochrony elementów budynku. Zużycie wynosi 0,3-0,5 kg/m2. Przechowywanie. Asfaltową emulsję kationową przechowuje się w pojemnikach zamkniętych w pomieszczeniach krytych, w temperaturze nie niższej niż +3°C (segregator aktów prawnych).
Określenie. Asfaltowa emulsja lateksowa jest zawiesiną bardzo drobnych cząstek asfaltów w wodzie z dodatkiem lateksu, emulgatorów, stabilizatorów oraz dodatków plastyfikujących i zwiększających przyczepność do podłoża. Ma postać bezwonnej cieczy o barwie brunatnej. Właściwości. Asfaltowa emulsja jest łatwa w użyciu i ekonomiczna. Jest niepalna i nie zawiera szkodliwych dla zdrowia rozpuszczalników. Po wyschnięciu tworzy elastyczną i szczelną powłokę bitumiczną, całkowicie odporną na działanie wody oraz rozcieńczonych ługów i kwasów. Asfaltowa emulsja jest materiałem specjalnie przystosowanym do powlekania zawilgoconych podłoży. Jako wadę można wymienić nietrwałość. Najpóźniej w ciągu 6 tygodni od daty wysłania z wytwórni powinna być zużyta (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32