Program do nauki na egzamin ustny na uprawnienia budowlane - pytania i opracowane odpowiedzi
Nasz zespół doskonale rozumie jak trudne jest przygotowanie się na ustny egzamin na uprawnienia budowlane, wobec czego stworzyliśmy narzędzie, które to znacznie ułatwi. Dzięki wykupieniu specjalnego trybu (aktywacja w cenie 400 zł), będziesz miał dostęp do zagadnień, które pojawiły się na przestrzeni lat na sesjach egzaminacyjnych w wielu miejscach w kraju. Z pomocą naszego programu do nauki utrwalisz wiedzę potrzebną do zdania egzaminu i zdobycia uprawnień.
Tryb egzamin ustny 2024 - wersja na komputer - aplikacja na telefon
- AKTUALIZACJA: EGZAMIN JESIEŃ 2024
- EGZAMIN PIIB: 22 LISTOPAD 2024 godz. 10:00
- EGZAMIN IARP: 22 LISTOPAD 2024 godz. 10:00
- AKTUALIZACJA: EGZAMIN WIOSNA 2025
- EGZAMIN PIIB: MAJ 2025 godz. 10:00
- EGZAMIN IARP: 16 MAJ 2025 godz. 10:00
53 465
98%
32
Opinie użytkowników o programie:
Egzamin ustny na uprawnienia budowlane — co warto wiedzieć?
Kandydat, który zaliczy część pisemną, zostaje dopuszczony do egzaminu ustnego. Ma on formę spotkania z komisją, w której skład wchodzi od 3 do 5 osób. Są to doświadczeni specjaliści z kierunkowym wykształceniem oraz uprawnieniami budowlanymi (jeden z członków komisji może ewentualnie mieć wykształcenie prawnicze).
Kandydat losuje zestaw pytań przygotowanych przez komisję. Są one opracowywane oddzielnie dla każdej specjalności uprawnień budowlanych oraz jej zakresu. Za odpowiedź przyznawane jest od 0 do 5 punktów.
Pamiętaj! Przebieg egzaminu ustnego może być nagrywany z wykorzystaniem urządzenia rejestrującego dźwięk.
Uprawnienia budowlane egzamin ustny — pytania i odpowiedzi dla kandydatów
Dostępne pytania i odpowiedzi na egzamin ustny uprawnienia budowlane pozwalają skutecznie przygotować się do spotkania z komisją. Są one opracowane przez specjalistów na podstawie aktualnej wiedzy i przepisów prawa. Narzędzie to jest dostępne w wersji mobilnej na telefony i inne urządzenia przenośne, a także w wariancie programu na komputer. Zwiększa to jego funkcjonalność i pozwala korzystać w najwygodniejszy dla kandydatów sposób.
Odpowiedzi na pytania wyświetlają się w wersji rysunkowej i tekstowej, co zdecydowanie ułatwia naukę. Taka metoda przyswajania wiedzy jest dla wielu osób nie tylko bardziej komfortowa, ale przede wszystkim skuteczna. Pytania obejmują przede wszystkim te, które najczęściej powtarzały się na egzaminach w poprzednich latach. Istnieje duża szansa na to, że pojawią się ponownie w najbliższych sesjach.
Należy mieć na uwadze to, że część ustna egzaminu na uprawnienia budowlane jest uważana za tę bardziej wymagającą. Niezbędne jest więc właściwe przygotowanie do niej.
Osoba przygotowująca się do części ustnej egzaminu powinna przede wszystkim zapoznać się z najważniejszymi aktami prawnymi. Istotna jest umiejętność sprawnego wyszukiwania konkretnych informacji, co jest weryfikowane podczas spotkania z komisją.
Jak przebiega egzamin ustny na uprawnienia budowlane?
Po wylosowaniu zestawu pytań kandydat ma czas na przygotowanie odpowiedzi na nie. Ich liczba zależy od rodzaju uprawnień:
- 10 pytań dla uprawnień bez ograniczeń do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi,
- 8 pytań dla uprawnień bez ograniczeń do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi,
- 8 pytań dla uprawnień w ograniczonym zakresie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi,
- 6 pytań dla uprawnień w ograniczonym zakresie do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi,
- 6 pytań dla uprawnień w ograniczonym zakresie do kierowania robotami budowlanymi dla osób z tytułem zawodowym mistrza.
Egzamin ustny jest niezbędny także w przypadku osób, które mają już uprawnienia w konkretnej specjalności, ale chcą uzyskać kolejne. Dla nich zestaw pytań jest przygotowywany indywidualnie zgodnie z zakresem i typem uprawnień oraz terminem ich uzyskania. Są one opracowywane w taki sposób, aby mogły zweryfikować wiedzę kandydatów na ich znajomość aktualnych przepisów i standardów.
Średnia powtarzalność
bazy pytań na egzaminie:
Wyniki obliczone na podstawie 12 589 opinii użytkowników
Dodatkowe informacje
Tryb Egzamin Ustny 2024 dostępny jest w programie TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2024 w wersji na komputer oraz aplikacji na telefon/tablet
Już 45 565 użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane razem z nami
Do 97% powtarzalności bazy pytań na egzaminie
Jedyna i największa baza pytań na egzamin ustny dostępna na rynku - 7 612 pytań z odpowiedziami opracowanymi przez naszych użytkowników
Unikalne pytania z odpowiedziami specjalnie przygotowane na egzamin ustny w sesji JESIEŃ 2024 i WIOSNA 2025
Możliwość wyboru wszystkich rodzajów oraz specjalności dostępnych na egzaminie ustnym na uprawnienia budowlane
Możliwość filtrowania pytań i odpowiedzi wg 4 grup zestawów pytań, wszystkie zgodne ze "Szczegółowym programem egzaminów" PIIB:
- pytania z praktycznego posługiwania się przepisami prawa budowlanego
- pytania z zakresu specjalności uprawnień budowlanych
- pytania z praktycznego zakresu stosowania wiedzy technicznej
- pytania polegające na rozwiązaniu problemu projektowego lub przy pracach na budowie
Możliwość filtrowania pytań i odpowiedzi wg sesji egzaminacyjnych: WIOSNA i JESIEŃ
Możliwość filtrowania pytań i odpowiedzi wg roku sesji egzaminacyjnych:
2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024
Pytania i odpowiedzi są zebrane ze wszystkich okręgowych izb inżynierów budownictwa z całej Polski
Baza pytań została już zaktualizowana o pytania z egzaminu ustnego z sesji JESIEŃ 2023 i została przygotowana na egzamin, który odbędzie się w sesji JESIEŃ 2024 i WIOSNA 2025
Poniżej zostały zamieszczone przykładowe zdjęcia pokazujące funkcjonalność oraz działanie trybu Egzamin Ustny 2024:
Uprawnienia budowlane - blog
Wniosek o nadanie uprawnień - jak go przygotować
Przygotowanie wniosku o nadanie uprawnień należy wypełnić czytelnie i precyzyjnie, tuż po złożeniu odpowiednich dokumentów. Warto uwzględnić swoją wiedzę i umiejętności, które pomogą w zdobyciu odpowiednich uprawnień. Oprócz wniosku należy również dostarczyć dokumenty potwierdzające wykształcenie i doświadczenie zawodowe, np. z praktyk. Wzór wniosku można znaleźć w załączniku do Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z 29 kwietnia 2019 roku w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
Jakie materiały potrzebne są do przygotowań na egzamin
Oprócz dokumentów i wniosku, które należy przygotować warto na wstępie zgromadzić wszystkie materiały do nauki, takie jak aktualne akty prawne, rozporządzenia, informacje dotyczące konkretnej specjalizacji czy też poradniki, przydatne szczególnie dla osób działających w dziedzinie architektonicznej lub konstrukcyjno-budowlanej. Egzamin na uprawnienia budowlane jest dość trudny, ponieważ czas na odpowiedź jest stosunkowo krótki, co również warto wziąć pod uwagę w trakcie nauki.
Jak przygotować się do egzaminu ustnego
Egzamin ustny na uprawnienia budowlane to często stresująca sytuacja. Nie mniej jednak, warto przez przystąpieniem do niego zasięgnąć rady u opiekuna praktyk lub zdobyć wiedzę na własną rękę. Na stronie rządowej dostępne są listy niezbędnych dokumentów, z którymi należy się zapoznać. W przypadku wątpliwości lub pytań, zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do rozszerzenia wiedzy na temat przygotowań do egzaminu ustnego na naszej stronie.
53 465
98%
32