Blog

22.06.2018

Budowa dróg - informacje

W artykule znajdziesz:

Budowa dróg - informacje

 

Budowa dróg - informacje

W roku 2018 GDDKiA planuje oddać do użytku prawie 450km dróg. Planowane jest ukończenie dłuższych ciągów, czyli drogi S3 z okolic Szczecina do Bolkowa na Dolnym Śląsku oraz całej drogi S8 z Warszawy do Białegostoku (uprawnienia budowlane). Pod koniec 2017 roku udało się oddać do użytku sporo ponad 100km dróg ekspresowych, w tym ponad 40km łącznie drogi S8 z Warszawy do Białegostoku oraz ponad 30km drogi S5 z Wrocławia w kierunku Poznania. Miniony rok został zamknięty z wynikiem 350km oddanych autostrad i szybkich dróg. W 2018 planowane jest ukończenie większej długości tras, z czego ponad 410km stanowić będą drogi ekspresowe. Jeśli uda się spełnić to założenie, będzie to rekordowy wynik ilości otwieranych dróg ekspresowych – dotychczasowy najwyższy wynik to 330km w 2012 roku (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Niewątpliwą rewolucją drogową będzie oddanie do użytku trasy 130km odcinka trasy S3, biegnącej od okolic Zielonej Góry do Bolkowa, znajdującego się na Dolnym Śląsku. Dzięki temu będzie tam można dotrzeć wygodną ekspresówką, której długość całkowita wynosić będzie prawie 350km.

 

Najważniejszą rolą nowej drogi będzie ułatwienie dojazdu do portu w Szczecinie. Do tej pory wielu kierowców jeździło na Pomorze Zachodnie z Dolnego Śląska przez Niemcy. Wkrótce nie będzie to opłacalne. W roku 2018 będą ukończone również długie odcinki drogi ekspresowej S7. Już jesienią do użytku zostanie oddany fragment wiodący z Elbląga do Gdańska. Dzięki temu można będzie dwujezdniową, szybką trasą dojechać od okolic Mławy aż do Trójmiasta. Ponadto sukcesywnie mają być ogłaszane przetargi na budowę drogi ekspresowej S7 wiodącej od Warszawy w kierunku północnym. Zdecydowanie najdłużej zapowiada się oddanie do użytku wygodnego wyjazdu z Gdańska do Warszawy (program uprawnienia budowlane na komputer). Jest to szczególnie wyczekiwane przez mieszkańców Łomianek, którzy cierpią z powodu korków i hałasu. Niestety omijająca ich miasto trasa będzie gotowa dopiero w 2024 roku. Już tym roku będzie natomiast oddana do użytku nowa, mierząca 24 kilometry, dwupasmówka omijająca Radom, będąca częścią trasy S7.

 

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami