Blog

31.12.2019

Drogowa masa bitumiczna

Drogowa masa bitumiczna

Drogowa masa bitumiczna

Odpowiednie mieszanki tak zwanej masy bitumicznej bardzo często stosuje się w budownictwie drogowym (program na komputer). Wspomniana masa to przede wszystkim wynik aktywnego połączenia kruszywa lepiszcza i wypełniacza w jedną całość. Można powiedzieć, że jest to miks właśnie tych trzech składników, które po właściwym wymieszaniu, dają nam końcowy materiał będący wspomnianą masą bitumiczną (program na telefon). Stosuje się ją głównie do zalepiania szczelin czy też dylatacji ogólnych nawierzchni asfaltowych, jak i betonowych.

Ogólną masę przygotowuje się na gorąco, tylko wtedy posiada ona swoje odpowiednie właściwości. Potem całości musi być przesiana przez odpowiednie sito, a następnie całość dzieli się na kilka różnych części zwanych frakcjami (program egzamin ustny). Każda z tytułowych frakcji, odpowiada za coś zupełnie innego. W istocie wszystkie wpływają pozytywnie na uzupełnienie luk w drodze w czasie jej budowy. Kruszywo niewykorzystane przechowuje się dłuższy czas w komorach, po tym w odpowiednim czasie całość trafia do mieszalnika, gdzie składowe części mieszają się, dzięki czemu materiał nabiera jedynie dodatkowych właściwości, które mogą być przydatne, zwłaszcza przy utwardzeniu świeżej nawierzchni (opinie o programie). Gotowe masy bitumiczne, niewymagające już dodania dodatkowych składników, przechowuje się po prostu w zbiornikach, a cały materiał jest bezpiecznie transportowany samochodem na miejsce.

Całość świetnie spisuje się do połączeń i to we wszystkich rodzajach znanych nam nawierzchni. Dzięki właściwej mieszance całość pozwala na przeniesienie wszystkich obciążeń oraz przesunięć, co w transporcie drogowym, ma bardzo istotne znaczenie (segregator aktów prawnych).

Elastyczna masa

Wspomniana masa jest bardzo elastyczna, co daje nam pewne wyważenie i lepsze praktyczne wykorzystanie, a przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Duża odporność na nacisk daje przede wszystkim lepszą wytrzymałość takiego wypełnienia, co w praktyce jest przecież najważniejszym celem do spełnienia (promocja 3 w 1). Sam surowiec zawsze można wykorzystać do określonej budowy i to nie tylko i wyłącznie w budownictwie drogowym.

Najnowsze wpisy

10.01.2024
Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji jest kluczowym aspektem projektowania i budowy budynków oraz innych struktur. Oznacza to zdolność konstrukcji do zachowania swojej funkcji…

10.01.2024
Prace spawalnicze

Prace spawalnicze to proces łączenia materiałów, takich jak metal, za pomocą ciepła i/lub ciśnienia. Spawanie jest powszechnie stosowane w różnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami