Blog

Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 10
30.05.2018

Dysponowanie certyfikatem

W artykule znajdziesz:

Dysponowanie certyfikatem

 
Dysponowanie certyfikatem
Dysponowanie certyfikatem

W Polsce uprawnienia budowlane są przyznawane osobom, które przejdą niełatwą drogę (program egzamin ustny). Wszystko zaczyna się od edukacji. Aby myśleć o kolejnych etapach dochodzenia do zdobycia wspomnianych uprawnień, konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia, przy czym nie muszą to być wyłącznie konkretne studia, gdyż w niektórych przypadkach wystarczy legitymowanie się tylko średnim wykształceniem, oczywiście właściwego profilu. Później kandydat na specjalistę od prawa budowlanego ma do odbycia praktyki na placu robót i przy biurku, gdzie projektowana jest konkretna inwestycja. Ostatnim punktem, jaki oddziela zainteresowanego przez zdobyciem prawa do pełnienia samodzielnych zadań technicznych na budowie, jest zdanie egzaminu, potwierdzającego jego kompetencje (opinie o programie).

Ostatecznie uzyskuje się pełne lub częściowe uprawnienia do zajmowania się pracami, związanymi z wykonywaniem różnych obiektów architektonicznych, od momentu tworzenia projektu, aż do fizycznego wykonania mniejszej albo większej budowli. 

 

Myli się ten, kto podejrzewa, że posiadanie uprawnień budowlanych, daje wyłącznie sposobność do stawiania budynków mieszkalnych, ponieważ specjaliści z zakresu dziedziny, o jakiej właśnie mowa, zajmują się również wyburzaniem rozmaitych obiektów, których istnienie nie interesuje już nikogo ze względów estetycznych czy też funkcjonalnych. Specjalista od prawa budowlanego nie musi stawiać albo burzyć wyłącznie domków jednorodzinnych lub bloków mieszkaniowych, ponieważ może zajmować się również innymi obiektami, takimi jak chociażby mosty, drogi czy elementy spotykane na kolei. Za każdym razem konieczne jest dochowanie wszelkich starań, ażeby wszelkie prace zostały wykonane w sposób kompetentny, ponieważ od tego może zależeć nie tylko zadowolenie danego inwestora z jakości zrealizowanej usługi, natomiast również zdrowie oraz życie ludzi. W naszym kraju sporo jest osób podchodzących poważnie do zadań, wynikających z dysponowania certyfikatem, potwierdzającym posiadanie uprawnień budowlanych (uprawnienia budowlane).

Najnowsze wpisy

19.06.2024
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 11
Uprawnienia wodno-melioracyjne

Prawa do nabywania wody i gruntów oznaczają prawa i obowiązki związane z inicjatywami w zakresie zaopatrzenia w wodę i nabywania…

18.06.2024
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 12
Uprawnienia majstra budowlanego

Kwalifikacje kierownika budowy różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują zestaw kwalifikacji i umiejętności, które umożliwiają nadzorowanie prac…

Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 15 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 16 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 17
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 18
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 19 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 20 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 21
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 22

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 23

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 24

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 31 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 32 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 33
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 34
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 35 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 36 Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 37
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 38

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 39

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Skrzynka przełącznikowa zdjęcie nr 40

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami