Blog

Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 2
10.04.2020

Fotoelement

W artykule znajdziesz:

Fotoelement

Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 3
Fotoelement

Fotoelement - komórka fotowoltaiczna (program uprawnienia budowlane na komputer).

Fotoelement oporowy - opornik fotoelektryczny.

Fotoemisja - zjawisko fotoelektryczne.

Fotofrakcja - stosunek liczby zliczeń w piku fotoelektryczny m do całkowitej liczby zliczeń w widmie promieniowania gamma.

Fotogoniometr - geod. przyrząd do pomiaru kątów poziomych i pionowych na podstawie zdjęcia fotogrametrycznego.

Fotografia - (I) dziedzina techniki i sztuki zajmująca się otrzymywaniem trwałych obrazów na materiałach światłoczułych zdjęcie fotograficzne.

Fotografia astronomiczna - astrofotografia (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Fotografia barwna - technika otrzymywania sposobem fotograficznym obrazów w barwach zbliżonych do naturalnych.

Fotografia dnia roboczego - zapis rzeczywistego przebiegu dnia roboczego sporządzony na podstawie obserwacji, która nie wpływa na warunki, w jakich praca się odbywa.

Fotografia korpuskularna - metoda rejestracji w specjalnych emulsjach halogenosrebrowych torów cząstek jonizujących (np. elektronów, protonów, mezonów, hiperonów, cząstek alfa, fragmentów atomów) poruszających się ze znaczną prędkością ma szerokie zastosowanie szczególnie w badaniach dotyczących fizyki jądra atomowego.

Fotografia lotnicza, aerofotografia - dział techniki fotograficznej obejmujący wykonywanie zdjęć ze statków latających; zdjęcia lotnicze używane są najczęściej do celów fotogrametrii (wykonywanie map), do poszukiwań geologicznych itd.

Fotografia makroskopowa - makrofotografia (uprawnienia budowlane).

Fotografia mikroskopowa - metoda otrzymywania za pomocą mikroskopu i sprzężonej z nim specjalnej kamery lub aparatu fotograficznego znacznie powiększonych (fotomikrografia) lub pomniejszonych (mikrofotografia) obrazów fotograficznych.

Fotografia przestrzenna - fotografia stereoskopowa.

Fotografia rastrowa, fotografia siatkowa - fotograficzna metoda przekształcania obrazów półtonowych na obrazy składające się z elementów geometrycznych (najczęściej punktów lub kresek) ciemnych i jasnych lub barwnych.

Ftografia reprodukcyjna, fotoreprodukcja - zespół metod fotochemicznych, elektromechanicznych itp. stosowanych w reprodukcji poligraficznej do wytwarzania z oryginałów na materiale światłoczułym srebrowym trwałych obrazów fotograficznych, przeznaczonych do sporządzania form kopiowych lub drukowych; (2) dział drukami, w którym wykonywane są procesy.

Fotografia siatkowa - fotografia rastrowa (program egzamin ustny).

Fotografia spektrostrefowa - fotografia strefowo- spektralna.

Fotografia stereoskopowa, fotografia przestrzenna - technika jednoczesnego otrzymywania dwóch obrazów, pod różnymi kątami widzenia, które oglądane przez specjalne okulary, nakładając się na siebie dają złudzenie trójwymiarowości.

Fotografia strefowo-spektralna

Fotografia strefowo-spektralna, fotografia spektrostrefowa - dziedzina fotografii lotniczej posługująca się materiałami specjalnymi do fotografii barwnej, dwu- lub trójwarstwowymi, w których jedna z warstw składowych jest z zasady uczulona na zakres bliskiej podczerwieni służą do wykrywania i badania obiektów wizualnie mało rozróżnialnych (opinie o programie).

Fotografia stykowa - otrzymywanie odbitek fotograficznych przez kopiowanie negatywu bezpośrednio zetkniętego (w kopioramce lub kopiarce) z materiałem pozytywowym.

Fotografia ultrakrdtkoczasowa, fotografia udarowa - fotografia z zastosowaniem ultrakrótkich naświetleń trwających poniżej 50 ps, umożliwiająca analizę zjawisk przebiegających nadzwyczaj szybko.

Fotografika - fotografia artystyczna technika graficzna wykorzystująca fotograficzne materiały światłoczułe do otrzymywania obrazów bez aparatu fotograficznego.

Fotogram - zdjęcie fotograficzne artystyczne - zdjęcie fotogrametryczne; (3) obraz otrzymany na materiale światłoczułym bez aparatu fotograficznego.

Fotogrametria - dział geodezji zajmujący się opracowaniem map lub określaniem przestrzennych kształtów i wymiarów dowolnych obiektów na podstawie zdjęć fotograficznych.

Fotogrametria dwuobrazowa, stereofotogrametria - dział fotogrametrii, w którym do opracowań używa się stereoskopowych zdjęć fotogrametrycznych.

Fotogrametria jednoobrazowa, fotogrametria płaska - dział fotogrametrii, w którym do opracowań używa się pojedynczych zdjęć fotogrametrycznych (segregator aktów prawnych).

Fotogrametria lotnicza, aerofotogrametria - dział fotogrametrii, w którym do opracowań używa się fotogrametrycznych zdjęć lotniczych.

Fotogrametria naziemna, terrofotogrametria - dział fotogrametrii, w którym do opracowań używa się fotogrametrycznych zdjęć naziemnych.

Fotogrametria płaska - fotogrametria jednoobrazowa.

Fotoheliograf - przyrząd do fotografowania Słońca, głównie do rejestracji plam słonecznych.

Fotohemotachometr - przyrząd do mierzenia szybkości przepływu krwi.

Fotohydroliza - hydroliza zachodząca w roztworach wodnych pod wpływem światła.

Fotoinwersja - proces otrzymywania pozytywowych obrazów fotograficznych przez dwukrotne naświetlenie i normalną obróbkę.

Fotojonizacja - jonizacja atomu (cząsteczki) spowodowana przez absorpcję fotonu o energii równej lub większej od energii jonizacji (promocja 3 w 1).

Fotokarabin - aparat fotograficzny wbudowany na samolocie myśliwskim, służący do rejestrowania na taśmie filmowej przebiegu walk powietrznych (w warunkach ćwiczebnych lub bojowych).

Fotokatoda - katoda o emisji fotoelektronowej.

Fotokatoda półprzezroczysta - fotokatoda, w której promieniowanie elektromagnetyczne padające na jedną jej stronę wywołuje emisję fotoelektryczną z przeciwnej strony.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 8 Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 9 Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 10
Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 11
Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 12 Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 13 Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 14
Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Charakterystyka działań prac budowlanych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami