Blog

24.04.2019

Funkcjonalność

W artykule znajdziesz:

Funkcjonalność w zabudowie

Budownictwo w Polsce jest już bardzo rozwinięte, dzisiaj nie tylko buduje się bloki mieszkalne, ale także budownictwo jednorodzinne, wielkie hale, galerie, budynki użyteczności publicznej (https://uprawnienia-budowlane.pl). Najważniejszy jest układ funkcjonalny budynków, który w dużej mierze zależy od rodzaju budynku, jego funkcji oraz od rozmieszczenia w terenie (program na komputer).

ZABUDOWA WIELORODZINNA

Funkcjonalność w zabudowie

Najbardziej popularna zabudowa wielorodzinna to przykład budownictwa najbardziej rozwiniętego w ostatnich czasach (program na telefon). Developerzy oddają wiele mieszkań w luksusowych osiedlach i tych mniej luksusowych. Budynki powinny być funkcjonalne i dlatego już na etapie projektów bierze się pod uwagę ich położenie, przeznaczenie i wymagania wynikające z usytuowania i sąsiedztwa danego budynku (opinie o programie).
Bloki, wieżowce przeznaczone dla ludzi powinny spełniać określone warunki techniczne i być użyteczne (program egzamin ustny).

WYMOGI TECHNICZNE
Układ funkcjonalny w zabudowie wielorodzinnej, powinien uwzględniać:
- dopływ wody, przystosowanej do spożycia przez ludzi oraz do celów sanitarnych i przeciwpożarowych,
- wyposażenie w wodociągi i odpływ nieczystości,
- budynki mieszkalne powinny być zaopatrzone w miejsca do składowania śmieci i odpadów,
- wyposażenie w instalacje grzewcze na okres spadku temperatur,
- wyposażenie w przewody kominowe i wentylacyjne,
- wyposażenie w elektryczną instalacje,
- wyposażenie w instalację chroniącą przed wyładowaniami atmosferycznymi.

DODATKOWE WYPOSAŻENIA

Układ funkcjonalny w zabudowie wielorodzinnej to także przystosowanie budynku do mieszkających w nim osób niepełnosprawnych. Potrzebne są więc specjalne podjazdy na wózki inwalidzkie oraz windy, do których tego rodzaju wózki wjadą bez problemu (segregator aktów prawnych).

Także dźwigi osobowe w budynkach wielokondygnacyjnych są znacznym ułatwieniem dla osób mieszkających w blokach bardzo wysokich. Dzisiaj instaluje się już po dwie windy, by złagodzić skutki, kiedy dana winda jest zepsuta oraz zgodnie z wymogami, na jaką ilość mieszkańców przypada dana ilość dźwigów osobowych (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami