Blog
Magnetostatyka
W artykule znajdziesz:
Magnetohydrodynamika, hydromagnetyka, magnetodynamika cieczy, MHD - dynamika cieczy przewodzących w polu magnetycznym, gdy energia pól elektrycznych jest znacznie mniejsza niż energia pól magnetycznych magnetometr - przyrząd do pomiarów różnych wielkości magnetycznych, np. elementów magnetyzmu ziemskiego, nasycenia namagnesowania przy badaniach przemian fazowych w stali, do zdejmowania krzywych namagnesowania itd.; w zależności od metod pomiaru rozróżnia się m. magnetostatyczne, magnetodynamiczne, elektromagnetyczne, indukcyjne i inne magnetometr protonowy - w magnetometrii - przyrząd do pomiaru wektora całkowitego natężenia pola magnetycznego Ziemi na podstawie zjawiska rezonansu jądrowego magnetometria - nauka o sposobach mierzenia pola magnetycznego Ziemi w celu rozwiązywania zagadnień geologicznych magnetometria wiertnicza - dział geofizyki wiertniczej zajmujący się badaniem magnetycznych własności skał (program uprawnienia budowlane na komputer).
Magneton - jednostka momentu magnetycznego stosowana w fizyce atomowej i jądrowej magneton Bohra, magneton elektronowy - jednostka atomowego (elektronowego) momentu magnetycznego magneton jądrowy - jednostka jądrowego momentu magnetycznego; magnetooptyka - dział optyki zajmujący się wpływem pól magnetycznych na zjawiska optyczne magnetopiryt - pirotyn magnetorezystor - metal, stop nieferromagetyczny lub półprzewodnik, w którym występuje zjawisko magnetooporowe magnetosfera - pole magnetyczne otaczające ciało niebieskie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Magnetostatyka - dział nauki o magnetyzmie zajmujący się badaniem zjawisk magnetycznych oraz oddziaływań pól magnetycznych i prądów elektrycznych niezależnie od czasu magnetostrykcja - zjawisko zmiany rozmiarów geometrycznych ciała pod wpływem zmian pola magnetycznego lub odwrotnie - zmiany własności magnetycznych wskutek działania sił zewnętrznych; rozróżnia się występującą wówczas, gdy zmieniają się wymiary liniowe, m. objętościową występującą wówczas, gdy zmienia się objętość oraz m. anizotropową zależną od kierunku pola magnetycznego magnesującego (uprawnienia budowlane).
Magnetron pakietowy
Materiał magnetotellurogram - zapis, na papierze fotograficznym, zmian natężenia naturalnego pola elektromagnetycznego w funkcji czasu magnetowid, wideomagnetofon - TV urządzenie do rejestracji audiowizualnej magnetycznej na bębnie magnetycznym (m. bębnowy), na płycie magnetycznej (m. płytowy) lub na taśmie magnetycznej (m. taśmowy), ewentualnie z zastosowaniem kasety (m. kasetowy). Magneto - element (lub zespół elementów) wykonany z materiału magnetycznego służący do skierowania strumienia magnetycznego wzdłuż drogi wyznaczonej kształtem tego elementu; m. może być zamknięty, jeśli ma niewielką szczelinę powietrzną (np. rdzeń transformatora) lub otwarty, gdy strumień magnetyczny w znacznej części przebiega poza m., tzn. gdy strumień rozproszenia nie może być pomijany magnetowód kubkowy, kubek ferrytowy - magnetowód w postaci kubka wykonanego z ferrytu (program egzamin ustny).
Magnetron - lampa mikrofalowa generacyjna o cylindrycznym układzie elektrod i osiowym polu magnetycznym; m. może mieć elektrody pomocnicze w postaci prętów, siatki, płytek bocznych itp.; pole magnetyczne prostopadłe do pola elektrycznego powoduje silne zakrzywienie torów elektronów biegnących od katody do anody; m (promocja 3 w 1). jest stosowany do wytwarzania drgań w zakresie fal centymetrowych o bardzo dużej mocy magnetron jednownękowy - magnetron synchroniczny o jednym rezonatorze mającym parzystą liczbę występów tworzących dwa zazębiające się grzebienie połączone przeciwległymi denkami magnetron odwrócony - magnetron synchroniczny, w którym blok anodowy z rezonatorami znajduje się wewnątrz katody (opinie o programie).
Magnetron pakietowy - magnetron synchroniczny połączony trwale z magnesem trwałym magnetron prestrajalny - magnetron, w którym częstotliwość drgań może być przestrajana w granicach od kilku do kilkunastu procent; jest wyposażony w strojnik pojemnościowy lub indukcyjny, zmieniający częstotliwość obwodu rezonatorów; stosowany w urządzeniach radiolokacyjnych, telemetrycznych magnetron różnownękowy - magnetron wielownękowy. bez połączeń wyrównawczych, o sąsiednich rezonatorach dostrojonych do dwu różnych częstotliwości (segregator aktów prawnych).
Najnowsze wpisy
Zdobycie uprawnień budowlanych w innych krajach zależy od kontroli i wymagań w poszczególnych krajach. W różnych krajach mogą być stosowane…
Praktyka zawodowa w zarządzie dróg może być uznana za odpowiednią do zdobycia uprawnień budowlanych, ale wiele zależy od zakresu obowiązków…
53 465
98%
32