Blog

22.11.2018

Mocna i trwała konstrukcja budynków

W artykule znajdziesz:

Mocna i trwała konstrukcja budynków

Wszystkie budynki i konstrukcje, już na etapie projektowania muszą spełniać pewne normy, które spowodują, że po wybudowaniu będą obiektami bezpiecznymi. Konstrukcje budowlane powinny być bezpieczne zarówno dla osób w nich przebywających jak i osób przebywających w ich pobliżu. Konstrukcja budynku powinna mieć odpowiednie naprężenia w konstrukcji, oraz powinna być odporna na wszelkiego rodzaju przemieszczenia i odkształcenia. Jednym słowem, konstrukcje budowlane muszą być trwałe, mocne i odporne.

Oferta oprogramowania przygotowującego do egzaminu testowego na uprawnienia budowlane. Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 - wersja stacjonarna oraz wersja mobilna. W każdym z tych programów znajduje się tryb przygotowujący do drugiej części egzaminu, czyli egzaminu ustnego. Dzięki nam przygotujesz się kompleksowo do egzaminu. Pomogliśmy już kilkudziesięciu tysiącom osób. Zapraszamy do współpracy. W naszym pakiecie posiadamy również segregator.

ZALECENIA W KONSTRUKCJACH BUDOWLANYCH

Wszelkie konstrukcje już na etapie projektowych muszą mieć swoje odpowiednie parametry. Ponadto należy pamiętać, że konstrukcje budowlane mają też swoje konstrukcje drugoplanowe. Są to, dla przykładu, schody, stropy, ścianki działowe czy posadzki i pokrycia dachowe. Tak jest przy budynkach, ale trwałe i mocne konstrukcje, odporne na wszelkiego rodzaju tąpnięcia czy warunki, powinny być konstrukcje mostów, wiaduktów czy dróg. Mocne powinny być wszelkie miejsca połączeń konstrukcji. Wszelkiego rodzaju przemieszczenia i odkształcenia są niewskazane i informują o błędach w okresie projektowania lub budowy.

KONSTRUKCJE POWINNY MIEĆ ODPOWIEDNIE NAPRĘŻENIA

Każda konstrukcja budowlana powinna być elastyczna, według danych i konkretnych obliczeń powinna być wytrzymała na określone obciążenia. W czasie późniejszego użytkowania konstrukcje nie mogą się odkształcać i zbytnio przemieszczać. Budowane konstrukcje powinny być bezpieczne i odpowiadać pewnym uzgodnionym wcześniej normom. CO TO JEST NAPRĘŻENIE W KONSTRUKCJI Naprężenie w konstrukcji to miara sił wewnętrznych w pewnym punkcie powierzchni danej przestrzeni. Dzięki tego rodzaju naprężeniem ustanawia się warunki według których projektuje się a następnie buduje bezpieczne obiekty. Naprężenie jest jednym z bardzo ważnych czynników stanowiących o stanie bezpieczeństwa danej konstrukcji budowlanej. Również swoje obliczenia i dane normy mają przemieszczenia i odkształcenia. Oblicza się w jakich warunkach budynki i inne konstrukcje mogą być zagrożeniem dla innych.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami