Blog

30.05.2018

Na czym skupić się podczas nauki na egzamin na uprawnienia budowlane?

W artykule znajdziesz:

Na czym skupić się podczas nauki na egzamin na uprawnienia budowlane?

 

Na czym skupić się podczas nauki na egzamin na uprawnienia budowlane?

Dobry wieczór, nazywam się Mariusz. Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w sesji zimowej w roku 2014. Specjalność konstrukcyjno-budowlana do prowadzenia i sprawdzania projektów oraz do nadzorowania robót budowlanych na placu budowy. Studia wyższe techniczne ukończyłem na jednej z publicznych uczelni wyższych w Polsce. Już gdy obroniłem dyplom inżyniera i zdobyłem tytuł inżyniera złożyłem swoje dokumenty oraz list motywacyjny do kilku firm budowlanych w mieście, w którym studiowałem i jego okolicach. Prace dostałem przy budowie budynku mieszkalnego 8 piętrowego w skład którego wchodził również garaż podziemny z całym dojazdem i drogą pożarową. Do pracy wstawałem zawsze o godzinie 6, a na budowie byłem przed 7. Pracownicy zaczynali pracę równo o godzinie 7. Zawsze na początku robiłem zbiórkę i rozdzielałem obowiązki każdemu z osobna. Pracę kończyłem o godzinie 16. Miałem to szczęście, że na mojej budowie był zawsze kierownik budowy. Moi koledzy mieli tak, że kierownik budowy zjawiał się raz, góra dwa razy w tygodniu, ponieważ miał kilka budów, które nadzorował. Przyznam szczerze, że bardzo dużo się nauczyłem podczas mojej dwuletniej praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane.

Miałem wypełnioną całą książkę praktyk

Miałem wypełnioną całą książkę praktyk aż musiałem dokładać kolejne kartki. Podczas praktyki miałem bardzo szeroki przekrój prac, które nadzorowałem. Praktycznie od pierwszej wbitej łopaty to zamknięcia budynku na klucz. Po praktyce budowlanej zaniosłem papiery potrzebne na uprawnienia budowlane do swojej izby pod którą podlegałem. Następnego dnia rozpocząłem naukę. Bazując na opiniach moich znajomych ze studiów z wyższych lat zakupiłem program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 na komputer oraz na iPad z systemem iOS. To był jedyny program na rynku, który działał właśnie na tym systemie. Otrzymałem również atrakcyjną cenę za zakup tego pakietu licencji. Przed egzaminem ustnym wykupiłem tryb do jego nauki, który był dostępny w programie jako opcja dodatkowa. Również się nie zawiodłem. Byłem dumny z siebie, ponieważ podczas nauki i pierwszym podejściem do przerabiania pytań znałem odpowiedź praktycznie do każdego pytania i to wszystko dzięki solidnie odbytej nauce i pod bardzo dobrym nadzorem w postaci opiekuna jakim był mój kierownik budowy. Egzamin zdałem z bardzo dobrymi wynikami.

Dostałem swoje budowy

Na egzaminie ustnym również się nie denerwowałem w przeciwieństwie do innych. Bez żadnego problemu znałem odpowiedzi na wszystkie pytania. Komisja egzaminacyjna była również bardzo pozytywnie nastawiona. Po upływie około czterdziestu dni od ostatniego dnia sesji egzaminacyjnej odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych w specjalności, które aktualnie posiadam. Teraz gdy posiadam uprawnienia budowlane zarabiam o wiele więcej praktycznie trzy razy tyle niż przed uprawnieniami. Dostałem swoje budowy i ciągle się rozwijam. Teraz to ja zostałem opiekunem dwóch innych inżynierów budowy 🙂 To tyle z mojej historii, jak już będziecie po egzaminie na uprawnienia budowlane napiszcie swoje przeżycia chętnie poczytam.

 

Najnowsze wpisy

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

28.05.2024
Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie

Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie to koncepcja która określa prawa i możliwości człowieka do odgrywania ważnej roli w procesie budowlanym.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami