Blog
Nawierzchnia bitumiczna
W artykule znajdziesz:
Nawierzchnia bitumiczna - nawierzchnia drogowa, której co najmniej warstwa ścieralna wykonana jest z kruszywa z lepiszczem bitumicznym; rozróżnia się nawierzchnie asfaltowe i smołowe nawierzchnia brukoweowa - nawierzchnia drogowa, której warstwa jezdna jest wykonana z brukowca (program uprawnienia budowlane na komputer).
Nawierzchnia gruntowa ulepszona - nawierzchnia drogowa wykonana z gruntu miejscowego ulepszonego różnego rodzaju domieszkami; nawierzchnia ta jest mniej odporna na ruch i nie zawsze zapewnia jego całoroczną ciągłość nawierzchnia jednowarstwowa - nawierzchnia drogowa składająca się tylko z jednej warstwy ułożonej bezpośrednio na podłożu nawierzchnia klinkierowa - nawierzchnia drogowa, której warstwa jezdna jest wykonana z klinkieru drogowego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Nawierzchnia kostkowa - nawierzchnia drogowa, której warstwa jezdna jest wykonana z kostek kamiennych nawierzchnia otwarta - nawierzchnia drogowa, w której woda może przenikać przez warstwę ścieralną do wnętrza nawierzchni, np. nawierzchnia tłuczniowa, żwirowa, kostkowa, klinkierowa i płytowa z wypełnieniem spoin piaskiem oraz nawierzchnia bitumiczna nie zamknięta powierzchniowo nawierzchnia podatna* - nawierzchnia drogowa, która może zachowywać się plastycznie i wykazywać pod działaniem obciążeń odkształcenia trwałe (uprawnienia budowlane).
Nawierzchnia półścisła - nawierzchnia drogowa wykonana z mas bitumicznych, które po zagęszczeniu w czasie budowy zawierają 5-8% wolnej przestrzeni nawierzchnia prefabrykowana - nawierzchnia drogowa, której warstwa jezdna jest wykonana z gotowych płyt z różnego rodzaju materiałów nawierzchnia sztywna - nawierzchnia drogowa, która zachowuje się sprężyście pod działaniem obciążeń nawierzchnia ścisła - nawierzchnia drogowa wykonana z mas bitumicznych, które po zagęszczeniu w czasie budowy zawierają poniżej 5% wolnych przestrzeni (program egzamin ustny).
Nawierzchnia tłuczniowa
Nawierzchnia tłuczniowa - nawierzchnia drogowa, której warstwa jezdna jest wykonana z tłucznia bez specjalnego lepiszcza nawierzchnia twarda - nawierzchnia drogowa z materiału odpornego na działanie ruchu nawierzchnia twarda nieuiepszona - nawierzchnia drogowa twarda nieprzystosowana do szybkiego i intensywnego ruchu samochodowego; cechami charakterystycznymi tych nawierzchni jest pylność i brak równości nawierzchnia twarda ulepszona - nawierzchnia drogowa twarda, bezpylna, przystosowana do szybkiego i intensywnego ruchu pojazdów samochodowych (opinie o programie).
Nawierzchnia wielowarstwowa - nawierzchnia składająca się z dwóch lub więcej warstw nawierzchnia zamknięta - nawierzchnia drogowa, w której warstwa ścieralna uniemożliwia dostęp wody do wnętrza nawierzchni, np. nawierzchnia z betonu cementowego, nawierzchnia kostkowa i klinkierowa ze spoinami wypełnionymi zaprawą cementowo-piaskową lub masą zalewową, nawierzchnia z asfaltu lanego i piaskowego, nawierzchnia bitumiczna powierzchniowo u- trwalona której warstwa jezdna jest wykonana ze żwiru nawietrzak - nawietrznik nawietrzak podokienny -» szufladka szwedzka nawietrzna {burta, strona) - burta statku, w którą uderza wiatr nawietrznik - bud. urządzenie wzmagające nawiew powietrza do pomieszczeń, zwłaszcza przy wyzyskaniu działania wiatru nawietrznik czołowy - otwór w przedniej części nadwozia samochodu, stanowiącej przedłużenie maski silnika za przegrodą czołową, wyposażony w otwieraną pokrywę i filtr, służący do doprowadzania powietrza do wnętrza nadwozia (segregator aktów prawnych).
Nawietrzność - skłonność statku żaglowego do zmniejszania kąta między kierunkiem wiatru i linią symetrii statku spowodowana tym, że środek bocznego oporu leży przed środkiem ożaglowania nawiew - dostarczanie świeżego powietrza do pomieszczenia nawiew miejscowy, natrysk powietrzny - nawiew skierowany na określone miejsce (np. na stanowisko pracy) nawiewnik - rura, zwykle o dużej średnicy, rozszerzona i zagięta na górnym końcu, umieszczona w otworze pokładu; służy do wentylacji pomieszczeń statku (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32