Blog

30.05.2018

O bezpieczeństwie pożarowym wewnątrz budynków

W artykule znajdziesz:

O bezpieczeństwie pożarowym wewnątrz budynków


O bezpieczeństwie pożarowym wewnątrz budynków, czyli jak dobrać właściwe urządzenia wentylacyjne

 

To, jakiego typu wentylacja pożarowa zamontowana zostanie w danym obiekcie, ma decydujący wpływ na pracę całego systemu instalacji bezpieczeństwa pożarowego wewnątrz określonego budynku. Brak sprawnego sprzętu bądź jego nieodpowiedni montaż są natomiast równoznaczne z narażeniem przebywających w budynku na niebezpieczeństwo związane z brakiem sposobności ewakuacji na wypadek ewentualnego wybuchu ognia.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Specjalne rozwiązania

Odpowiednio dobrane i właściwie podłączone urządzenia tworzą konstrukcję, którą określa się jako system oddymiania obiektu. Jest to skrupulatnie projektowany mechanizm umożliwiający znaczące zredukowanie temperatury we wnętrzach objętych rozprzestrzeniającym się płomieniem oraz pozwalający na dopuszczenie do środka palącego się budynku świeżych mas powietrza napływających z zewnątrz. Prawidłowa wentylacja pożarowa, stworzona zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami BHP, powinna składać się przede wszystkim z przewodów i wentylatorów oddymiających.

 

Szeroki zakres użytkowania

System wentylacji pożarowej jest przeznaczony do wszelkiego typu obiektów – tak o charakterze mieszkalnym, jak i użytku publicznego, czy przemysłowego. Jest to zestaw profesjonalnych urządzeń ochronnych, które w sytuacji szczególnego zagrożenia zdrowia i życia przebywających w obiekcie, pozwalają na sprawne i bezproblemowe opuszczenie płonącego obiektu. Warto zwrócić uwagę na to, aby właściwie zaprojektowany system ochrony przeciwpożarowej obejmował indywidualne rozplanowanie wnętrz konkretnego budynku. Z reguły eksperci stosują trzy klasyczne etapy tworzenia wentylacji pożarowej, a mianowicie – wentylację oddymiającą, system kontroli dymu oraz ciepła, a także oczyszczanie z dymu. Z kolei przewody oddymiające zawsze muszą być robione z właściwie sklasyfikowanych tworzyw oraz elementów konstrukcyjnych, które cechuje niska przewodność cieplna. W wielkim skrócie – umiejętne ich rozmieszczenie ma prowadzić do maksymalnego zmniejszenia wpływu promieniowania cieplnego na konkretne wnętrze, a to następuje na skutek izolowania czy też ekranowania kanałów. Co więcej, stosownie zamontowane przewody oddymiające nie dopuszczają do zadymienia w trakcie pożaru, a dzieje się tak na skutek odprowadzania przez nie zarówno ciepła, jak i dymu poza palący się obiekt.

Najnowsze wpisy

29.05.2024
Projektant budowlany

Projektant budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za tworzenie planów budowy budynków i obiektów inżynierskich. Jego praca jest istotna w całym procesie…

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami