Blog

Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 2
09.01.2023

Obrabiarka dwu wrzecionowa

W artykule znajdziesz:

Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 3
Obrabiarka dwu wrzecionowa

Obrabiarka dwu wrzecionowa umożliwia podwojenie wydajności. Wydajność jednowrzecionowego półautomatu wynosi od 300 do 600 wyrobów w ciągu 1 h przy zużyciu 3,5 kW energii elektrycznej na wszystkie operacje mechaniczne i 3,5 kW na ogrzanie głowicy kolendra.

Automatyczne linie formowania talerzy występują na ogół w dwóch wariantach:

1) z przeznaczeniem formy do uchwytu wrzeciona formierki z następnym automatycznym zdjęciem formy oraz ustawieniem jej w suszarce,

2) z pozostawieniem formy na półkach przenośnika, ale z podniesieniem formy i wyciągnięciem jej z gniazda w półce podczas przechodzenia formy nad wrzecionem formującego automatu i z osadzeniem formy z uformowanym wyrobem z powrotom w gnieździe półki przenośnika przesuwającego się do suszarki (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wariant drugi ma, jak się wydaje, pewną wyższość pod względem wydajności. Konstruktorzy radzieccy i zagraniczni opracowują oba warianty. Operacje ręczne przy podawaniu cylindrycznego kawałka masy (płoszki) i nacinaniu krążków, tzn. przy przygotowaniu placków, zastąpiono dozującą prasą zasilającą, co pozwoliło zwiększyć wydajność o 25 ą30%. Prasa ta, firmy „Netsch”, składa się z prasy tłoczącej 1, komory próżniowej 2, ucinarki, zasilacza taśmowego 3 i pochyłego podajnika 4 (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Pobór mocy do napędzania przenośnika wynosi 2,2 kW, do podajnika pochyłego 0,11 kW.

Ucinarka automatyczna

Dalsze udoskonalenia dotyczyły formowania wyrobów w formach gipsowych bez wyjmowania ich z gniazd przenośnika, co znacznie zwiększyło wydajność. W nowszych rozważaniach potokowych linii formowania wszystkie operacje, poczynając od podawania przygotowanego kawałka masy i odcinania krążka do uzyskania talerza gotowego do wypalania, są zautomatyzowane (uprawnienia budowlane). Możliwy do praktycznego zastosowania wariant takiej linii został zaprojektowany w GIKI dla fabryki fajansu.

Linia składa się z następujących operacji: 1 przetransportowanie pojemnika z galotami o masie 17ą-19 kg, otrzymanymi z prasy próżniowej, 2 przerób masy o wilgotności 21,5-22,5% w prasie próżniowej do formowania talerzy, 3 cięcie dozowanie krążków, umieszczenie ich w formach i przekazanie do automatu formującego, 4- formowanie na półautomacie, 5 - przesunięcie form z wyrobami do pierwszego suszenia (podsuszania) 5a w temperaturze 70°C w formach, 6 - automatyczne przestawienie podsuszonych talerzy (metodą przesysania) do drugiego szybkiego suszenia 5b w temperaturze 200°C, 7 automatyczne (program egzamin ustny).

Ucinarka automatyczna jest wyposażona w kierujący pierścień, który centralnie umieszcza odcięty półwyrób w formie gipsowej, a w przypadku formowania talerzy porcelanowych i półporcelanowych na podstawce-wrzecionie trójpozycyjnego urządzenia rozprowadzającego 3. Półwyrób przysysa się pneumatycznie do powierzchni tarczy odbiorczej i zostaje wymodelowany w urządzeniu z cermetu (z węglika wolframu lub z węglika tytanu). Docisk jego jest regulowany (opinie o programie). Nadmiar krawędzi wymodelowanego półwyrobu odcina się umocowanym nożem i odrzuca do zbiornika. Masę (o wilgotności 21-y22%) formuje się na sześciowrzecionowym automacie 4 z regulowaną temperaturą holendra formującego, kontrolowaną szybkością obracania się wrzeciona z formą i stempla formującego oraz regulowanym kątem nachylenia głowicy stempla przy procesyjnym jej ruchu.

Trwałe utrzymanie formy w uchwycie wrzeciona zapewnia próżnia. Do automatu formującego jest przyłączone urządzenie automatyczne do nakładania pustych podsuszonych form gipsowych i zdejmowania ich wraz z uformowanymi talerzami (segregator aktów prawnych).

Czas formowania talerza wynosi 8 s, z których na właściwe formowanie przypada 4,4 s. Regulacji czasu formowania w granicach tych 8 s dokonuje się (odpowiednio do właściwości masy) przez zestawienie segmentów w mechanizmie krzywkowym regulatorze obrotów; każdy segment odpowiada jednej sekundzie. Dzięki takiemu regulowaniu ogólna wydajność maszyny jest z góry ustalona i na tym też polega jej wyższość nad innymi (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 8 Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 9 Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 10
Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 11
Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 12 Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 13 Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 14
Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Fala europejskiej emigracji zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami