Blog
Obróbka termiczna uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Obróbka termiczna uprawnienia budowlane
Obróbka termiczna przebiega wg następującego reżymu:
- nałożenie na formę pokrywy izolacyjnej,
- uruchomienie dopływu pary pod pokrywę i dopływu pary przewodami rurowymi do obydwu pomieszczeń kabiny; w ciągu trzech godzin osiągnięta zostaje temperatura około 100°C,
- nagrzewanie betonu przez okres trzech dalszych godzin w temperaturze około 100°C,
- po sześciu godzinach od uruchomienia dopływu pary zamyka się jej dopływ i rozpoczyna się powolne studzenie przez okres dziesięciu godzin, po którym to okresie temperatura betonu spada do 30-35°C. Przy końcu studzenia zdejmuje się z kabiny przykrywy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Cały cykl obróbki termicznej trwa szesnaście godzin. Zużycie pary doprowadzanej w ciągu tylko sześciu godzin jest stosunkowo niewielkie. Korzystne warunki obróbki termicznej uzyskuje się w tej technologii dzięki nagrzewaniu betonu w szczelnych zamkniętych formach, co umożliwia zastosowanie maksymalnej temperatury do 100°C.
Rozformowanie wykonanej kabiny odbywa się przez dokonanie:
- zwolnienia narożnych wkładek rurowych 6 oraz oderwania górnych stropowych płyt i odspojenia ścianek wewnętrznych formy od betonu za pomocą śrub 13,
- zdjęcia ścianek zewnętrznych formy,
- podniesienia gotowej kabiny suwnicą bramową lub żurawiem wieżowym i przeniesienia jej do oddziału wyposażenia i robót wykończeniowych.
Cykl produkcyjny kabiny wykonywanej według opisanej technologii trwa 24 godziny. W oddziale wyposażenia i robót wykończeniowych montowane są w kabinach wanny i miski klozetowe z całym wyposażeniem oraz zakładane są drzwi i szafki. Pozostawione w formie otwory drzwiowe umożliwiają w czasie montażu formy i betonowania przeprowadzanie kontroli przebiegu czynności również i od strony wewnętrznej kabiny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Produkcja elementów w formie o przesuwnych ściankach zewnętrznych i wyjmowanym rdzeniu wewnętrznym. Forma tego typu utworzona jest z dwu odmiennych konstrukcyjnie form: zewnętrznej - składanej z pojedynczych ścianek oraz wewnętrznej złożonej z czterech trwale połączonych z sobą ścianek. Ścianki formy zewnętrznej wykonane są z blachy stalowej grubości 14 mm, usztywnionej rusztem stalowym, wypełnione watą mineralną grubości 10 cm i poszyte blachą grubości 2 mm. Podobnie wykonane są ścianki formy wewnętrznej z tą różnicą, że grubość waty mineralnej wynosi w nich 6 cm (uprawnienia budowlane).
Forma wewnętrzna
Forma wewnętrzna zaopatrzona jest ponadto w płaszcz blaszany zmontowany w pewnej odległości od jej ścianek wewnętrznych, który pełni rolę kasety do naparzania formowanego elementu.
Forma ta stanowi więc rodzaj rdzenia wkładanego do formy zewnętrznej w fazie formowania elementu i wyjmowanego po wykonaniu elementu (program egzamin ustny). W tym celu forma zmontowana jest na pomoście umieszczonym w zagłębionej komorze, który jest podnoszony bądź opuszczany za pomocą urządzenia dźwigowego napędzanego dwoma cylindrami hydraulicznymi.
Ścianki formy zewnętrznej umieszczone są pojedynczo na specjalnych wózkach i utrzymywane na nich w pozycji pionowej za pomocą konstrukcji podtrzymującej. Montażu formy dokonuje się przez przysunięcie poszczególnych ścianek do siebie, tak by tworzyły one zamkniętą formę. Przesuwanie ścianek odbywa się za pomocą umieszczonych na wózkach cylindrów hydraulicznych (opinie o programie).
Cylindry hydrauliczne urządzenia dźwigowego służącego do podnoszenia pomostu z formą wewnętrzną, każdy o sile 50 ton, mają suw odpowiadający wysokości produkowanej izby mieszkalnej, tj. 2,60 m. Cylindry poziome do przesuwania ścianek formy zewnętrznej, każdy o sile 20 ton mają suw 80 cm.
W tego rodzaju formie wykonywane są prefabrykaty przestrzenne izbowe o wymiarach rzutu poziomego 2,5 X 4,5 m do 3,0 X 5,0 m i wysokości 2,6 m.
Proces produkcyjny składa się z pięciu podstawowych faz:
- przygotowania formy,
- ułożenia w formie mieszanki betonowej i jej zagęszczenia (segregator aktów prawnych),
- I fazy obróbki termicznej,
- II fazy obróbki termicznej,
Wbudowania instalacji i urządzeń w element oraz wykończenia i wyposażenia elementu.
Przygotowanie formy obejmuje następujące czynności:
- czyszczenie i smarowanie formy wewnętrznej i ścianek formy zewnętrznej,
- układanie zbrojenia przy odsuniętych ściankach formy zewnętrznej,
- ułożenie ramiaków okiennych i drzwiowych,
- ułożenie płyt izolacyjnych (najczęściej płyty wiórowo-cementowe o grubości 14 cm, które przywiązuje się drutem do zbrojenia siatkowego),
- złożenie ścianek formy zewnętrznej przez ich przysunięcie o 80 cm żs formy wewnętrznej w przewidywanym położeniu (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32