Blog

14.07.2018

Ochrona instalacji w budynku mieszkalnym

W artykule znajdziesz:

Ochrona instalacji w budynku mieszkalnym


Projektowanie budynków mieszkalnych jednorodzinnych jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych zadań, jakie stawiane są przed architektem oraz budowlańcami. Związane jest to z wysokim ryzykiem utraty zdrowia lub śmierci osób, które w nich mieszkają, jeżeli były by popełnione błędy w czasie projektowania albo wykonywania. Błędy można popełnić na wielu polach, mogą być większe oraz mniejsze. Są również takie, które na pierwszy rzut oka wcale nie muszą się wydawać poważne, ale finalnie mogą być w skutkach tragiczne.

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.
Budynek mieszkalny wielorodzinny. Projektowanie budynku wielorodzinnego jest trudniejsze niż jednorodzinnego. Jednym z poważniejszych błędów jakie można popełnić, a na pierwszy rzut oka nie wydają się poważne, jest niedostateczne zabezpieczenie instalacji. Dom jednorodzinny jest z definicji jednorodzinny i z założenia, zawsze będzie ktoś się nim zajmował. Budynek wielorodzinny jest zarządzany zewnętrznie. Lokatorzy nawet jeśli zauważą, że coś nie jest do końca w porządku założą, że ktoś to poprawi. Często jednak nawet swoich wątpliwości nie zgłaszają. Za ewentualne zdarzenie wypadkowe zostanie pociągnięty do odpowiedzialności zarządca lub projektant. Ochrona instalacji przed dostępem osób nieuprawnionych, ma przede wszystkim chronić dzieci przed dostępem do nich. Jak wiadomo dzieci lubią zaglądać w różne zakamarki. Dostępna instalacja może być niestety nader kusząca do tego, aby sprawdzić co to jest. Innym powodem, który przemawia za dobrym zabezpieczeniem instalacji, jest jej potencjalna dewastacja lub próby podłączenia się do instalacji „na lewo”. Jak wiadomo okazja czyni złodzieja, a ludzie w większości są skłonni zrobić wszystko aby nieco zaoszczędzić na rachunkach. Dobra instalacja powinna być na tyle dobrze zabezpieczona, aby zniechęcić potencjalnych „zaradnych”. Instalacja, a w szczególności elektryczna jest również łakomym kąskiem dla złomiarzy. Powinny być zatem zabezpieczone również przed nimi.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami