Blog

18.01.2021

Ogólna charakterystyka problemu

W artykule znajdziesz:

Ogólna charakterystyka problemu

Ogólna charakterystyka problemu

Optymalne wykorzystanie surowca dotyczy każdej dziedziny produkcji. Zwłaszcza jeśli surowiec jest cenny. W zakładach wytwarzania elementów zbrojeniowych jednym z głównych celów działalności jest racjonalne wykorzystanie zmagazynowanej stali, optymalne jej wykorzystanie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Wartości w nawiasach dotyczą prętów ze stali gładkiej. Jeśli nie przeprowadza si obliczeń, to grubość spoiny pachwinowej nie powinna być mniejsza niż 0,3< (g ^ 0,30).
Przekrój poprzeczny łączników (blach, nakładek) powinien być o 30% większy od przekroju poprzecznego prętów łączących (jeśli są wykonane z tego samego gatunku stali) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Połączenia prętów zbrojeniowych na zakład oraz połączenia spajane są pracochłonne i często utrudniają prawidłowe wykonanie elementu. Przedstawione metody są trudne do wykonania pod względem technicznym szczególnie w przypadku
stosowania prętów zbrojeniowych o dużych średnicach. W pokonywaniu tych niedogodności, w łączeniu prętów zbrojeniowych, pomocne są połączenia mechaniczne. Najczęściej są to tzw. połączenia śrubowe. Końce łączonych prętów są nagwintowane, elementem łączącym zaś jest tuleja.
Systemy mechanicznego łączenia prętów są wysokiej jakości połączeniami skręcanymi prętów zbrojeniowych w zakresie średnic od 12 mm do 32 mm. Zarówno tuleja łącząca, jak i łączone pręty przenoszą pełne obciążenia rozciągające i ściskające przewidywane dla danej średnicy pręta (uprawnienia budowlane).

Łączniki są wykonywane fabrycznie i przechodzą pełny cykl kontroli zgodny z odpowiednimi normami. Każda dostawa powinna mieć gwarancje zarówno jakości materiałów, jak i jakości wykonania.
Pręty zbrojeniowe dostarczane są na budowę w postaci kręgów lub prętów prostych w wiązkach. Średnica kręgów dostarczanych do zakładów zbrojarskich powinna wynosić od 550 mm do 1000 mm, a ich masa do około 2000 kg. Masa wiązek prętów nie powinna przekraczać 5000 kg. Pręty proste powinny mieć długość:
• od 10 m do 12 m (jeżeli w zamówieniu nie określono innej wymaganej długości),
• określoną w zamówieniu (6 - 12 m) z dopuszczaną odchyłką + 100 mm. Pręty o długości większej niż 12 m lub mniejszej niż 6 m mogą być dostarczone
tylko po uzgodnieniu z wytwórcą. W każdej zamówionej partii dopuszcza się 6% masy prętów o długości mniejszej od zamawianych, lecz nie mniejszej niż 6 m, jeżeli w zamówieniu nie uzgodniono inaczej (program egzamin ustny).

Kręgi i wiązki prętów powinny być zaopatrzone w przywieszki zawierające:
• znak wytwórcy,
• średnicę nominalną,
• znak gatunku stali,
• numer wytopu,
• znak obróbki cieplnej.
Zarówno pręty, siatki, jak i szkielety do zbrojenia konstrukcji powinny być oznaczone w sposób łatwy do zidentyfikowania. Każda partia dostarczonej stali powinna mieć zaświadczenie o jakości (atest hutniczy) (opinie o programie).

Elementy zbrojenia (wiązki prętów, siatki, pakiety szkieletów płaskich i szkielety przestrzenne) powinny być przewożone bez uszkodzeń i deformacji środkami transportu przystosowanymi do tego typu przewozów. Wymiary i masa elementów zbrojenia powinny być dostosowane do środków transportu. Oddzielne pręty należy przewozić w wiązkach, oznakowane i związane drutem.
Każdy szkielet płaski lub przestrzenny, wyprodukowany w zakładzie zbrojarskim. powinien być oznakowany przymocowaną do niego przewieszką zawierającą:
• znak wytwórcy,
• oznaczenie i zasadnicze wymiary szkieletu,
• zaświadczenie producenta o jakości wyrobu (segregator aktów prawnych).

Wiązki prętów, pakiety siatek, szkieletów płaskich i szkieletów przestrzennych powinny być składowane na utwardzonym podłożu, na podkładach drewnianych lub betonowych. Rozstaw podkładek powinien być nie większy niż:
• 1,5 m, jeżeli średnica prętów podłużnych wynosi < 12 mm,
• 2,0 m, jeżeli średnica prętów podłużnych wynosi ^ 12 mm (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami