Blog

Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 2
25.11.2021

Ogrzewanie powietrza

W artykule znajdziesz:

Ogrzewanie powietrza

Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 3
Ogrzewanie powietrza

Głównymi elementami tego aparatu są: urządzenie do ogrzewania powietrza i wyposażenie wentylacyjne. Instalacja paleniska składa się z komory paleniskowej i komory spalania wyłożonych cegłą szamotową i szkieletu z kątowników 40 ,X 50 mm wyłożonego blachą stalową grubości l,5-f-2,0 mm. Do wyposażenia wentylacyjnego należy wentylator odśrodkowy, komora mieszalna, gaśnica iskier i przewód rozdzielczy. Urządzenie zmontowane jest na wózkach. Ciężar części metalowych instalacji o wydajności 120 000-i-150 000 kcal/godz wynosi 200 kG (program uprawnienia budowlane na komputer).

Całkowity ciężar z oblicowaniem cegłą szamotową i silnikiem elektrycznym wynosi 700 kG. Agregat dzieli się na dwie części: palenisko o ciężarze 480 kG i instalację wentylacyjną o ciężarze 220 kG. Wymiar zewnętrzny instalacji łącznie z wentylatorem 1,9 .X 0,65 X 1,10 m.
W Związku Radzieckim produkowane są również mniejsze zespoły o wydajności 75 OOO-plOO 000 kcal/godz.
Za opał do agregatów służą odpady drewna, a przy opróżnionych przez ludzi pomieszczeniach stosuje się również koks, antracyt i węgiel z małą zawartością części mineralnych (popiołu) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Spaliny kieruje się przez wąskie silnie nagrzane kanały ceramiczne do komory, gdzie po powtórnym dodaniu powietrza występuje dopalanie się nie- spalonych w palenisku cząstek. Następnie spaliny trafiają do komory mieszalnej, w której przy dopływie świeżego powietrza temperatura spalin spada do 250-p300°. Potem dostają się one do cyklonu-gaśnicy, gdzie jeszcze raz mieszają się z powietrzem z wysuszonych pomieszczeń albo powietrzem świeżym (uprawnienia budowlane).
W cyklonie następuje oczyszczanie spalin z cząstek pyłowych, popiołu i gaszenie iskier. W rezultacie z wentylatora jest wyrzucana mieszanina powietrzno-gazowa ogrzana w zależności od potrzeby do 50-80°C, kierowana do pomieszczeń osuszanych w temperaturze do 30°C, nie przewyższająca zawartości 0,01°/o CO, (zawartość jego nie wychodzi poza normy dla pomieszczeń przemysłowych). Ilość dwutlenku węgla C02 w powietrzu nie przewyższa 0,2%.

Wilgotność tynku

Zespół ustawia się na podeście klatki schodowej, a rurociągi wlotowe i wylotowe wprowadza się do pomieszczeń (program egzamin ustny). Pomieszczenia osuszane uszczelnia się od wewnątrz i uruchamia- się wentylację. W czasie osuszania wilgotność i temperaturę pomieszczeń, a także wilgotność i temperaturę powietrza dopływającego do grzejnika należy mierzyć psychrometrem. Temperaturę suszenia utrzymuje się w granicach 25-50°. Niższą granicę temperatury utrzymuje się, jeżeli w pomieszczeniach osuszanych pracują ludzie. Instalacja osuszająca powinna pracować bez przerwy, aż do uzyskania przewidzianej obliczeniami wilgotności.

Próby na wilgotność pobiera się ze ścian i przegród na wysokości 1,5 m od podłogi. Ciężar próbek 5-plO gramów. Próbki waży się co 4 godz. aż do uzyskania ciężaru stałego (w temp. 100 lub 50°) (opinie o programie).
Wilgotność tynku dla szybkiej orientacji można badać w sposób następujący: należy sporządzić roztwór 25 g siarczanu miedzi, 25 g kleju malarskiego w płytkach i 25 g mydła twardego w 1 litrze wody. Tynki, na których roztwór przybiera kolor zielony, zawierają wilgotność. Schemat instalacji osuszającej umieszczonej na podeście klatki schodowej Q = 75 000-100 000 kcahgodz. na 2 mieszkania.

Jeżeli tynki są zbyt wilgotne, roztwór na tynku daje zabarwienie niebieskie lub fioletowe (segregator aktów prawnych).
Omawiany wyżej agregat o wydajności 100 000 kcal/godz. może osuszyć tynki w budynku o objętości 1200 ma w ciągu 2-P3 dni.
Przy obliczeniach do ustalania rozmiarów pieców do osuszania przyjmuje się dla pieców stalowych na 1 m2 grzejnej powierzchni przy intensywnym paleniu wydajność 2000-P2500 kcal/godz. Przy zastosowaniu wentylatorów 1 m2 powierzchni grzejnej może dać 6000-1-7000 kcal/godz.

Obecnie stosuje się agregaty krajowe, które służą zarówno do podgrzewania pomieszczeń w okresie zimowych robót, jak też do osuszania pomieszczeń wilgotnych. Do ogrzewania pomieszczeń, w których pracują ludzie, należy stosować agregaty dostarczające powietrze ciepłe i czyste (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 8 Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 9 Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 10
Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 11
Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 12 Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 13 Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 14
Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wapno hydratyzowane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami