Blog

Spawanie czołowe zdjęcie nr 2
22.03.2022

Oprawa miękka

W artykule znajdziesz:

Spawanie czołowe zdjęcie nr 3
Oprawa miękka

Oprawa miękka - oprawa z okładką wykonaną z materiału elastycznego (kartonu, tworzywa sztucznego itp.), nie zawierającą oklejki oprawa obiektywu - obudowa układu optycznego z urządzeniem do umocowania w aparacie, zawierająca zazwyczaj dodatkowe urządzenia, jak: przysłona, mechanizm zakrywający, szczelina na filtry oraz odpowiednie podziałki i oznakowania (program uprawnienia budowlane na komputer).

Oprawa oświetleniowa - urządzenie do rozsyłu, filtrowania lub przekształcania światła wytworzonego przez lampę lub lampy i zawierające wszystkie elementy niezbędne do umocowania i ochrony tych lamp oraz do połączenia ich z obwodem zasilającym oprawa podwodna - oprawa wodoszczelna oprawa półpłócienna - oprawa złożona, w której okładki pokryte są oklejką wykonaną z wytworu papierniczego, a grzbiet okładziną z wytworu włókienniczego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Oprawa prosta - oprawa, w której trwałe połączenie wkładu z okładką następuje przez ich grzbiety, bez połączenia przez wyklejkę oprawa przeciwopryskowa - oprawa (oświetleniowa) zabezpieczona przed przenikaniem do jej wnętrza wody kapiącej (deszczu) oprawa przeciwwybuchowa - oprawa (oświetleniowa) o budowie zamkniętej, odpowiadająca odpowiednim przepisom dotyczącym eksploatacji urządzeń w pomieszczeniach niebezpiecznych ze względu na możliwość wybuchu oprawa przysufitowa, plafoniera - oprawa (oświetleniowa) przeznaczona do umocowania bezpośrednio na suficie (uprawnienia budowlane).

Oprawa ręczna - oprawa (oświetleniowa) przeznaczona do trzymania w ręce i zaopatrzona w sznur przyłączeniowy, umożliwiający przyłączenie jej do gniazda wtyczkowego oprawa skośna - oprawa (oświetleniowa), zwykle do oświetlenia wnętrzowego, dająca rozsył światła niesymetryczny względem kierunku uprzywilejowanego oprawa słupowa tłocznika - zespół elementów tłocznika składający się z płyty głowicowej i podstawy połączonych słupami prowadzącymi; o.s.t. służy do prowadzenia narzędzi tłoczniczych przymocowanych do płyty głowicowej względem narzędzi przymocowanych do podstawy (program egzamin ustny).

Oprawa specjalna

Oprawa specjalna - oprawa, w której połączenie wkładu z okładką następuje w inny sposób niż w oprawie prostej lub złożonej, np. za pomocą spirali, grzebieni oprawa stojakowa - oprawa (oświetleniowa) przenośna o wysokiej nóżce, przeznaczona do postawienia na podłodze (opinie o programie).

Oprawa stołowa - oprawa (oświetleniowa) przenośna o krótkiej nóżce, przeznaczona do postawienia na stole oprawa strugoszczelna - oprawa (oświetleniowa) zabezpieczona przed przenikaniem do jej wnętrza wody padającej strumieniem z dowolnego kierunku oprawa szerokostrumieniowa - oprawa (oświetleniowa) rozsyłająca światło w stożku o dużym kącie rozwarcia.

Oprawa ściągana - oprawa (oświetleniowa) zwieszakowa o nastawnej wysokości położenia za pomocą sprężyn, przeciwciężaru itp. oprawa ścienna - oprawa (oświetleniowa) przeznaczona do umocowania na ścianie oprawa twarda - oprawa z okładką wykonaną z materiału sztywnego, mająca wyklejkę oprawa wąskostrumieniowa - oprawa oświetleniowa skupiająca światło w stożku o małym kącie rozwarcia (segregator aktów prawnych).

Oprawa wodoszczelna, oprawa podwodna - prawa (oświetleniowa), która zgodnie z odpowiednimi przepisami może w sposób trwały pracować przy zanurzeniu (wraz z otworami na przewody zasilające) w wodzie oprawa zeszytowa - oprawa prosta, w której okładki wykonane są z jednego arkusza materiału ze złamem wyznaczającym grzbiet oprawa złożona - oprawa, w której połączenie wkładu z okładką następuje przez wyklejkę lub inne elementy, przy czym grzbiet wkładu i okładki nie są ze sobą połączone oprawa zwieszakowa - oprawa (oświetleniowa) z przewodem zwieszakowym, łańcuchem, rurką itp., przeznaczona do umocowania na suficie lub na wysięgniku ściennym oprawka (narzędziowa)* - pomoc warsztatowa do ustalania i zamocowywania narzędzi oprawka2 (lampowa) - przybór instalacyjny do mechanicznego i elektrycznego połączenia lampy elektrycznej z obwodem zasilającym przez umocowanie w nim trzonka lampy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Spawanie czołowe zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Spawanie czołowe zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Spawanie czołowe zdjęcie nr 8 Spawanie czołowe zdjęcie nr 9 Spawanie czołowe zdjęcie nr 10
Spawanie czołowe zdjęcie nr 11
Spawanie czołowe zdjęcie nr 12 Spawanie czołowe zdjęcie nr 13 Spawanie czołowe zdjęcie nr 14
Spawanie czołowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Spawanie czołowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Spawanie czołowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami