Blog
Piaskowiec bitumiczny
W artykule znajdziesz:
Piaskowiec bitumiczny - skała bitumiczna piaskownia - kopalnia odkrywkowa eksploatująca piasek do celów przemysłowych lub budowlanych piaskownik - san. komora betonowa lub ceglana, stanowiąca miejscowe poszerzenie kanału ściekowego, w której wskutek zmniejszenia się prędkości przepływu ścieków zatrzymują się ciężkie mineralne zawiesiny, jak: piasek, popiół, żużel itp. osiadające na dnie kanału; osady z p. usuwa się okresowo (program uprawnienia budowlane na komputer).
Piasta - część koła (odpowiednio zgrubiona i wzmocniona) przylegająca do czopa wału lub osi, na którym koło jest osadzone piasta tylnicy, orzech tylnicy - zgrubienie śrubowego ramienia tylnicy do zamocowania pochwy wału śrubowego piaszczarka, piaskownica - urządzenie do oczyszczania przedmiotów strumieniem piasku wyrzucanym za pomocą sprężonego powietrza płaszczenie studni - przedostawanie się do studni ziarn piasku, najczęściej wskutek wadliwej konstrukcji filtru lub jego uszkodzenia piąte koło - urządzenie do pomiaru drogi przebywanej przez pojazd oraz prędkości jazdy, składające się z nadajnika impulsów przebywanej drogi oraz rejestratora (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Piec - urządzenie ogrzewnicze (np. p. mieszkaniowy), w którym odbywa się spalanie paliwa, magazynowanie ciepła i wydzielanie tego ciepła do ogrzewanego pomieszczenia; (2) urządzenie przemysłowe do przeprowadzania procesów technologicznych, które zachodzą w wysokich temperaturach, uzyskiwanych przez spalanie paliw, elektrycznie lub w wyniku zachodzących reakcji egzotermicznych; zależnie od przeznaczenia odróżnia się p. hutnicze, hartownicze, odlewnicze, ceramiczne, szklarskie, emalierskie, p. do obróbki cieplnej, do obróbki plastycznej itd. (uprawnienia budowlane).
Piec bębnowy
Piec bębnowy - piec, w którym metal mieści się w bębnie o osi poziomej wykonującym ruch obrotowy lub wahliwy dookoła tej osi; p.b. zaliczany jest do pieców płomiennych, gdyż płomień przenika do wnętrza bębna wypełnionego wsadem piec Cariusa - chem. piec rurowy ogrzewany gazem lubelektrycznością, stosowany do mineralizacji chlorowców metodą Cariusa piec do pracy ciągłej, piec przelotowy - piec, w którym czynności ładowania, nagrzewania, wygrzewania, studzenia i wyładowania wsadu odbywają się w sposób ciągły, gdyż wsad przechodzi kolejno przez strefy komory grzejnej pieca, w których odbywają się poszczególne czynności (każda strefa komory grzejnej ma stałą temperaturę); wśród p.d.p.c. rozróżnia się ze względu na konstrukcję przestrzeni grzejnej: piece karuzelowe. obrotowe, tunelowe, a ze względu na sposób przenoszenia wsadu: piece przenośnikowe, przepychowe i wózkowe (program egzamin ustny).
Piec do pracy okresowej, piec nieprzelotowy - piec, którego praca składa się z jednakowych cykli, przy czym każdy z nich obejmuje kolejno czynności załadowania, nagrzewania, wygrzewania, studzenia i wyładowania wsadu; temperatura w p.d.p.o. zmienia się w miarę potrzeby według przewidzianego cyklu obróbki cieplnej budowane są jako p. komorowe, p. szybowe, p. kąpielowe, p. z wysuwanym trzonem i p. muflowe (opinie o programie).
Piec do pracy półciągłej - piec z wysuwanym trzonem piec donicowy - piec szklarski trzonowy o ruchu okresowym, zaopatrzony w regeneratory; w komorze roboczej ogrzewa się ustawione na trzonie donice (okrągłe naczynia ogniotrwałe), w których topi się szkło (segregator aktów prawnych).
Piec dolomitowy - piec (szybowy lub obrotowy) do wypalania dolomitu do celów metalurgicznych piec dzwonowy, piec kołpakowy - piec do pracy okresowej, którego trzon jest nieruchomy, a ściany i strop tworzą dzwon (kołpak), podnoszony do ładowania i wyładowywania wsadu piec elektrodowy - piec kąpielowy elektryczny ogrzewany przez doprowadzenie prądu przemiennego do elektrod zanurzonych w kąpieli solnej; rozróżnia się p.e. tyglowe i p.e. bez- tyglowe, w których komorę grzewczą stanowi kotlina wyłożona materiałem ogniotrwałym, odpornym na działanie soli, a wsad ogrzewany jest zarówno przez kąpiel jak i bezpośrednio przez przepływający prąd (p.e. bezpośredni) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32