Blog
Płyty samonośne ścianek działowych
W artykule znajdziesz:
Płyty samonośne ścianek działowych produkuje się o rozmiarach pokoju długości do 6 m i szerokości równej wysokości kondygnacji, tj. ok. 3 m; grubość płyt wynosi zwykle 80 i 100 mm. Płyty mogą być pełne i z otworami drzwiowymi (program uprawnienia budowlane na komputer).
Konstrukcja maszyny walcującej. W zestawie urządzenia do produkcji gipsobetonowych płyt ścianek działowych podstawowym agregatem jest maszyna walcująca jest to poruszająca się taśma produkcyjna, składająca się z dolnej formującej wielowarstwowej taśmy gumowej, naciągniętej na specjalne bębny. Formująca taśma jest poruszana przez napęd maszyny (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Dla zapewnienia formowania płyt o zadanej grubości służą górna taśma formująca wałki kalibrujące, znajdujące się na maszynie walcującej; do wyrównywania mieszanki przewidziano rozdzielacz betonu i deskę wibracyjną. Oprócz tego, w zestawie urządzenia walcującego znajduje się sekcja przygotowania mieszanki gipsobetonowej i sekcja transportowa składająca się z obiegowego przenośnika rolkowego i wywrotnicy.
Produkcja wyrobów na maszynach walcujących (uprawnienia budowlane). Proces technologiczny wytwarzania wielkowymiarowych płyt ścian działowych metodą walcowania obejmuje następujące operacje: przygotowanie mieszanki gipsobetonowej, wytwarzanie szkieletów zbrojeniowych, formowanie płyt na maszynie walcującej oraz suszenie płyt w komorach suszących.
Piasek i trociny
Jako materiały wyjściowe do przygotowywania mieszanki gipsobetonowej stosuje się gipsowe spoiwo budowlane, a kruszywem jest piasek, żużel, trociny, sieczka słomy i trzciny oraz inne materiały. Maksymalny wymiar ziarn kruszyw nie powinien przewyższać 15 mm. Do wytwarzania wielkowymiarowych płyt ścianek działowych spełniających złożone wymagania pod względem wytrzymałości i izolacyjności dźwiękowej stosuje się zwykle gipsobeton o ciężarze objętościowym 1250-M400 kG/ms, przy czym stosunek objętościowy składników wynosi 1:1:1 (program egzamin ustny).
Piasek i trociny po przesianiu na sitach wibracyjnych podaje się przenośnikiem do zasobników rozdzielczych znajdujących się w dziale przygotowania mieszanki. Tu podaje się również za pomocą przenośnika ślimakowego gips. W oddziale przygotowania mieszanki przewidziano cztery zasobniki: dwa na gips i po jednym na piasek i trociny. Objętościowe dozowanie materiałów przeprowadza się za pomocą czterech dozowników działających w sposób ciągły. Odmierzone materiały zsypują się na rynnę odbiorczą, gdzie dokładnie mieszają się na sucho, a następnie kierują się do mieszalnika o działaniu ciągłym, do którego za pomocą specjalnych urządzeń dozujących doprowadza się wodę zarobową i roztwór wodny środka opóźniającego wiązanie (opinie o programie).
Dokładnie przemieszana mieszanka gipsobetonowa przechodzi ciągłym strumieniem z betoniarki na ślimakowy rozdzielacz, który rozmieszcza ją równomiernie na całej szerokości płyty między listwami szkieletu, ułożonego uprzednio na poruszającej się formującej taśmie maszyny. Pod przenośnikiem ślimakowym taśma opiera się na belce wibracyjnej, której drgania powodują dobre rozmieszczanie i zagęszczanie mieszanki gipsobetono- wej. Następnie szkielet wypełniony mieszanką betonową przechodzi pod bębnami dociskającymi, gdzie następuje dociskanie uformowanej płyty (segregator aktów prawnych).
Ostateczne kalibrowanie grubości płyty następuje między wałkami kalibrującymi, które nie stykają się z gipsobetonem, ponieważ jedne znajdują się pod dolną, a drugie nad górną taśmą formującą. Przy dalszym poruszaniu się uformowanej płyty między, dolną i górną taśmą, a następnie przy przemieszczaniu się na dolnej taśmie maszyny wibrowalcującej mieszanka gipsobetonowa wiąże i uzyskuje wytrzymałość równą 15-Ź-20 kG/cm2 (promocja 3 w 1). Prędkość poruszania się formującej taśmy maszyny walcującej, wynosząca 30-r-90 m/godz., zapewnia przejście płyty przez maszynę w ciągu 15-20 min., po czym wchodzi ona na obiegowy przenośnik rolkowy, poruszający się ze znacznie większą prędkością, niż prędkość poruszania się taśmy maszyny.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32