Blog
Proces wykonania pokrycia lakierowego
W artykule znajdziesz:
Pokrycia lakierowe należy dobierać odpowiednio do rodzaju i położenia chronionego obiektu oraz środowiska agresywnego nań działającego (program uprawnienia budowlane na komputer). Gdy za podkład służą stare, miejscami tylko uszkodzone, pokrycia lakierowe, nakłada się wówczas kompletne pokrycie tylko w miejscach uszkodzeń, natomiast na nie uszkodzone powierzchnie nanosi się jedynie jedną powłokę pośrednią i jedną nawierzchniową.
Proces wykonania pokrycia lakierowego składa się z etapów przygotowania powierzchni metalu, przygotowania robót i nanoszenia wyrobów lakierowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Jako sposoby nanoszenia lakieru stosowane są: malowanie pędzlami, malowanie wałkiem, natryskiwanie i zanurzanie przypadkach szczególnie silnego zagrożenia obiektu, np. przez zasady, kwasy i roztwory soli, działanie ochronne i trwałość pokryć lakierowych często są niewystarczające z powodu ich niecałkowitej nieprzesiąkliwości i zbyt małej grubości. W takich warunkach, w coraz większej mierze, zabezpiecza się konstrukcje i urządzenia metalowe za pomocą okładzin z folii gumowej lub z tworzyw sztucznych. W związku z tym powinniście zaznajomić się z techniką wykonania okładzin przeciwkorozyjnych (uprawnienia budowlane).
Wykonywanie okładzin przeciwkorozyjnych odbywa się przeważnie w specjalnych warsztatach. Obiekty bądź przedmioty, które mają być tym sposobem zabezpieczone, np. zbiorniki lub części aparatury, muszą być przenośne. W przypadku robót renowacyjnych zabezpieczane przedmioty muszą być wymontowane z urządzenia. Dotyczy to z małymi wyjątkami obiektów i przedmiotów, które mają otrzymać okładzinę z gumy (gumowanie), gdyż naklejone na nie folie kauczukowe muszą być wulkanizowane w odpowiednim piecu (program egzamin ustny).
Okładziny z PCW
Okładziny z PCW, polietylenu i poliizobutylenu, przy odpowiednich warunkach pracy, mogą być wykonane również na miejscu, gdzie znajduje się zabezpieczane urządzenie, ponieważ po przyklejeniu i pospawaniu szwów folie nie są już poddawane żadnym dalszym zabiegom (opinie o programie).
Przy stosowaniu okładzin stawia się następujące wymagania:
- konstrukcja obiektu musi mieć dogodny kształt i zapewniać dobry dostęp do wszystkich jej powierzchni od strony wewnętrznej i zewnętrznej,
- muszą być zachowane odpowiednie warunki bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej, np. nie można prowadzić tych robót przy urządzeniach zagrażających wybuchem,
- zbiorniki zabezpieczane od wewnątrz powinny mieć zapewnioną wentylację nawiewną i wywiewną.
- Decydującym czynnikiem przy wyborze okładziny przeciwkorozyjnej jest rodzaj środowiska agresywnego, które będzie działać na zabezpieczany obiekt i na okładzinę. Dlatego też powinniście dobrze znać właściwości materiałów okładzinowych pod względem ich odporności na działanie agresywnego środowiska. Przy opracowywaniu tematu zdobyliście już pewien zasób wiadomości w tym zakresie. Wiadomości te należy jednak dobrze sobie przyswoić, będą potrzebne bowiem przy omawianiu techniki wykonywania okładzin (segregator aktów prawnych).
- Dlatego tez zanim przystąpicie do dalszej nauki, przeczytajcie jeszcze raz temat i znajdujące się w nim zadania.
- Wykonanie różnych okładzin ochronnych. Ze schematu tego wynika, że praca przy układaniu okładzin przebiega w trzech etapach od 1 do 3. Jeżeli przestudiowaliście starannie schemat, przejrzeliście ponownie temat, to powinniście poradzić sobie z opracowaniem zadań Z158 i Z 1 59 oraz dać prawidłowe odpowiedzi na pytania postawione w zadaniu (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32