Blog

14.01.2020

Produkcja metodami mieszanymi

W artykule znajdziesz:

Produkcja metodami mieszanymi

Produkcja metodami mieszanymi

Stosowane są czasami łączone metody produkcyjne, jak np. agregatowo-taśmowe (uprawnienia budowlane).

Metoda ta znajduje zastosowanie częstokroć przy produkcji prefabrykatów przestrzennych zespolonych z elementów płaskich (np. płyt żebrowych).

Prefabrykaty żebrowe płaskie są produkowane przy pomocy agregatów wibrowalcujących, a następnie przesuwane na taśmie wzdłuż poszczególnych stanowisk wyposażonych w różnego rodzaju agregaty: do naklejania warstw izolacyjnych i podłogowych, do gruntowania i malowania, montowania stolarki itp (program na telefon).

Częściowo wykończone elementy płaskie skierowywane są następnie do oddziału montażu, gdzie formowane są z nich elementy przestrzenne i wykonywane są, w końcu cyklu produkcyjnego, prace instalacyjne i wykończeniowe (program na komputer). Często również stosowane jest połączenie metody agregatowej ze stendową, która wymaga stosunkowo najniższych kosztów inwestycyjnych i może mieć zastosowanie we wszystkich typach wytwórni (program egzamin ustny).

Łączenie metod

Łączenie tych metod spotyka się, gdy w asortymencie produkowanych prefabrykatów obok podstawowych, bardzo licznych elementów, spotyka się elementy towarzyszące występujące w niewielkiej liczbie, np. elementy klatek schodowych i gzymsów (opinie o programie).

Istnieje ścisłe powiązanie rozwiązania prefabrykacji z projektowaniem budynków z elementów wielkowymiarowych (segregator aktów prawnych). Analogicznie jak przyjęta metoda wykonawcza (stopień uprzemysłowienia) stanowi podstawę przyjęcia metody prefabrykacji, z kolei ta ostatnia wpływa na szereg rozwiązań szczegółów elementów konstrukcyjnych.

Warunki wykonawcze (technologia produkcji) stanowią jedno z podstawowych założeń projektowania konstrukcji prefabrykatów. Najprostszym tego przykładem może być potrzeba dostosowania kształtu obrzeża prefabrykatu do warunków rozformowywa- nia prefabrykatów w formach uchylnych lub z otwieranymi bokami. Najkorzystniejszy z punktu widzenia warunków produkcji prefabrykatów betonowych jest kształt prostopadłościenny (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami