Blog
Przepisy bezpieczeństwa
W artykule znajdziesz:
Przepisy bezpieczeństwa
Po załadowaniu elementów i zabezpieczeniu ich przeciw uszkodzeniom kontrolujący wysyłkę sprawdza ładunek i wystawia świadectwo kontroli technicznej na ilość załadowaną, stwierdzając typ i jakość ładunku oraz poprawność załadowania.
Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy stosowane we właściwy sposób zabezpieczają robotników przed chorobami zawodowymi i sprzyjają unikaniu urazów spowodowanych niewłaściwym obchodzeniem się ze sprzętem i nieznajomością maszyn.
W tym celu zakłady pracy powinny organizować odpowiednie kursy, pogadanki oraz prowadzić akcję szkoleniowo-zawodową w celu przygotowania robotników do pracy z nieznanym im sprzętem (program uprawnienia budowlane na komputer).
Chcąc stworzyć zadowalające warunki bezpieczeństwa i higieny pracy należy:
- stale kontrolować stan urządzeń ochronnych, a w razie zauważonych usterek natychmiast je usuwać,
- narzędzia pracy utrzymywać w stanie używalności, chronić oczy i drogi oddechowe przed zanieczyszczeniem używając ochronnych masek w czasie pracy, używać ubrań roboczych i ochronnych,
- przestrzegać higieny osobistej, zwracać uwagę na plakaty i napisy ostrzegawcze, czytać je i stosować się do nich podczas pracy,
- w razie najmniejszego schorzenia korzystać z fachowej pomocy ambulatoryjnej, pamiętając że szybka i dokładna pomoc chroni przed poważnymi następstwami,
- unikać przechodzenia pod suwnicami w czasie ich pracy, unikać miejsc nie zabezpieczonych lub nie gwarantujących bezpieczeństwa (program uprawnienia budowlane na ANDROID),
- unikać czepiania się pojazdów będących w ruchu, unikać dotykania i uruchamiania nie znanych maszyn, unikać pozostawiania bez obsługi maszyn będących w ruchu, unikać włączania i uruchamiania maszyn narzędziami, jeśli czynność tę należy wykonywać rękami (np. wyłączniki przy stołach wibracyjnych), gdyż w taki sposób można spowodować uszkodzenie sieci doprowadzającej prąd itp.
Normalizacja ma na celu zapewnienie dobrej i niezmiennej jakości produktu końcowego oraz jest czynnikiem umożliwiającym umasowienie produkcji, obniżenie jej kosztów i poczynienie oszczędności na materiałach (uprawnienia budowlane).
Beton lekki
Dekret z dnia 4 marca 1953 r. precyzując cele normalizacji stwierdza, że celem działalności normalizacyjnej jest zapewnienie postępu technicznego, zwiększenie zdolności produkcyjnej, uproszczenie i powiększenie produkcji oraz podniesienie jej jakości - osiągnięcie oszczędności w materiałach i surowcach, jak również zwiększenie bezpieczeństwa, higieny i wydajności pracy (program egzamin ustny).
Norma jest to zbiór przepisów dla powtarzających się prac w gospodarce narodowej, określających najodpowiedniejsze wspólne cechy. Cechami tymi są: wymiary, właściwości przedmiotów i ich części składowych, czynności, procesy technologiczne i metody badań oraz jednolite pojęcie i oznaczenia niezbędne dla właściwego wykonywania wszelkich prac zawierających cechy i znamiona techniczne.
Ze względu na zakres stosowania rozróżnia się następujące normy:
- zakładowe (ZN) - stosowane w uspołecznionych zakładach pracy,
- resortowe (RN) - stosowane na terenie jednego resortu,
- polskie (PN) - stosowane i obowiązujące na obszarze całego państwa lub w pewnej określonej gałęzi gospodarki narodowej, np. w budownictwie.
Przy tym należy zwrócić uwagę na fakt, że z zakresu normalizacji wyłączone są normy płacy i pracy, zużycia materiałów i energii, ubytków naturalnych, kosztorysów, zaopatrzenia i obrotu (opinie o programie).
Beton lekki jest to sztuczny kamień powstający z kruszywa połączonego spoiwem przy udziale wody (podobnie jak beton zwykły) lub przez połączenie chemiczne spoiwa z wodą, przy czym ciężar objętościowy lekkiego betonu nie przekracza 1800 kG/m) (segregator aktów prawnych).
Ze względu na odmienne właściwości techniczne i odmienną technologię produkcji lekkie betony są wyodrębnione jako materiał budowlany z grupy betonów zwykłych, stosowanych w budownictwie betonowym i żelbetowym.
Lekkie betony znajdują się obecnie jeszcze w fazie rozwojowej zarówno w zakresie ich produkcji jak i stosowania jako materiału budowlanego. Dlatego wskazane jest zachowanie ostrożności w dokonywaniu sztywnych ustaleń klasyfikacyjnych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32