Blog

04.04.2022

Regulator Nobla

W artykule znajdziesz:

Regulator Nobla

Regulator Nobla - regulator prędkości obrotowej regulujący dawkowanie paliwa z pompy wtryskowej do silnika zależnie od prędkości regulator o wielu wejściach, regulator wieloimpulsowy - regulator, do którego można dołączyć kilka sygnałów wejściowych zamiast tylko jednego sygnału wielkości regulowanej regulator odśrodkowy prędkości obrotowej, regulator obrotowy - silu. regulator utrzymujący samoczynnie żądaną wartość prędkości obrotowej silnika na zasadzie wzrostu siły odśrodkowej przy wzroście tej prędkości regulator P - regulator proporcjonalny regulator PI) regulator proporcjonalno-różniczkujący (program uprawnienia budowlane na komputer).

Regulator polimeryzacji, moderator, modyfikator - substancja chemiczna (najczęściej rozpuszczalnik organiczny, np. czterochlorek węgla), która w czasie polimeryzacji wpływa na kształt i wielkość cząsteczek polimeru; r.p. stosowane są w syntezie kauczuku regulator pośredni - regulator zasilany ze źródeł zewnętrznych, a nie z obiektu regulowanego regulator programowy - regulator, w którym sygnał zadany jest znaną i z góry określoną funkcją czasu lub pewnego parametru, czyli zmienia się według pewnego założonego programu regulator proporcjonalno-całkująco-różniczkujący, regulator PID - regulator, którego sygnał wyjściowy jest proporcjonalny do sumutworzonej z sygnału uchybu, całki tego sygnału i jego pochodnej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Regulator proporcjonalno-całkujący, regulator PI - regulator, którego sygnał wyjściowy jest proporcjonalny do sumy sygnału uchybu i całki tego sygnału regulator proporcjonalno-różniczkujący, regulator PD - regulator, którego sygnał wyjściowy jest proporcjonalny do sumy sygnału uchybu i pochodnej tego sygnału regulator proporcjonalny, regulator P - regulator, którego sygnał wyjściowy jest proporcjonalny do sygnału uchybu (uprawnienia budowlane).

Regulator przekaźnikowy

Regulator przekaźnikowy - regulator, w którym wielkość wyjściowa może przybierać tylko określoną liczbę stanów regulator roślinny - związek chemiczny, który nawet w bardzo małej ilości wpływa na wzrost i przebieg procesów życiowych organizmu roślinnego; r.r. są hormony roślinne, a także niektóre związki wielkocząsteczkowe, niektóre pierwiastki śladowe itd. (program egzamin ustny).

Regulator temperatury automatyczny - przyrząd składający się z czujnika, który pod wpływem zmian temperatury staje się źródłem impulsów mechanicznych lub elektrycznych, oraz z organu regulującego, który stosownie do odbieranych impulsów dozuje dopływ energii zasilającej; r.t.a. jest najczęściej związany z przyrządem do pomiaru temperatury i w tym wypadku elementem sterującym jest czujnik termometru regulator trójstawny, regulator trójpołoźeniowy - regulator przekaźnikowy, w którym wielkość wyjściowa może przybierać tylko trzy stany (opinie o programie).

Regulator wielokanałowy - regulator, w którym działa wiele wielkości regulowanych i który oddziałuje na obiekt przez wiele wielkości sterujących; r.w. jest z reguły regulatorem cyfrowym regulator wieloparametrowy - regulator do równoczesnej regulacji wielu parametrów skomplikowanych procesów (segregator aktów prawnych).

Regulator zapłonu - zespół aparatu zapłonowego zmieniający kąt wyprzedzenia zapłonu w zależności od chwilowej prędkości obrotowej oraz obciążenia silnika regulator zasilany - regulator pośredni reguleks - wzmacniacz elektromaszynowy podobny do rototrolu mający uzwojenie sterujące oraz samowzbudne uzwojenie sprzężenia zwrotnego połączone równolegle z odbiornikiem regulówka - głębokie spulchnianie ziemi (do 60 cm) za pomocą łopaty reguła Bredta - reguła sformułowana następująco: w układach policyklicznych, posiadających mostki atomowe, nie mogą istnieć (z wyjątkiem pierścieni bardzo dużych) związki z podwójnymi wiązaniami węgiel - węgiel lub węgiel-azot w pozycjach węzłowych; utworzenie takiego związku musiałoby być związane z dużym napięciem cząsteczki, wywołanym odkształceniem kątów wiązań i/lub odległości pomiędzy atomami (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami