Blog

12.09.2018

Regulatory grzejników

W artykule znajdziesz:

Regulatory grzejników

Do prawidłowego zaistnienia czy też funkcjonowania całego systemu grzewczego w domu niezbędny jest kocioł wraz z całym systemem rur i sterowników z odpowiednim oprogramowaniem (program na komputer). Ciepło cyrkuluje przez wodę w obiegu zamkniętym. Woda jest podgrzewana do bardzo wysokiej temperatury przez kocioł grzewczy. Potem ta woda krążąc w obiegu poprzez kaloryfery oddaje ciepło otoczeniu, zachodzi tu naturalne zjawisko wymiany cieplnej w przyrodzie (program na telefon). Do regulacji ilości przepływającej wody, a tym samym ilości ciepła i temperatury w otoczeniu stosuje się automatyczne lub manualne regulatory ciepła. W ten sposób dopływ ciepła do grzejników może być zmieniany lub całkowicie odcięty (program na egzamin ustny).

Regulatory grzejników - rodzaje

Regulatory grzejników

Przeważnie wyróżnia się w budownictwie mieszkaniowym dwa rodzaje regulatorów grzejników (promocja 3 w 1). Jedne z nich to regulatory manualne, które można zmienić ręcznie na właściwe położenie i odpowiedni przepływ. Drugim dostępnym rodzajem na rynku są regulatory grzejników automatyczne, które same dostosowują się do zmieniających się warunków otoczenia. Takie regulatory są w pełni kompatybilne z systemem elektronicznym, sterowane zazwyczaj komputerowo. Temperatury można na nich zaprogramować w zależności od zapotrzebowania i preferencji użytkowników mieszkania (segregator).
Regulatory grzejników – zastosowanie
Regulatory grzejników znajdują zastosowanie zarówno w obiektach przemysłowych jak i w budynkach mieszkalnych. Można je zamontować w domkach jednorodzinnych, bliźniakach lub w mieszkaniach w bloku. Nadają się nawet do starych kamienic. Ich ceny są ściśle uzależnione od producenta i jakości wykonania oraz stopnia zaawansowania technologii (opinie). Ceny regulatorów automatycznych wahają się od kilku do kilkuset złotych. Regulatory automatyczne są dostosowane do koncepcji budynków inteligentnych, gdzie można sterować domem lub mieszkaniem za pośrednictwem telefonu. Właściciel może ustawić wszystkie interesujące go parametry, które mają się zmienia o danej porze dnia i w zależności od danych warunków.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami