Blog

18.09.2019

Specjalność inżynieryjna kolejowa w zakresie kolejowych obiektów budowlanych

W artykule znajdziesz:

Specjalność inżynieryjna kolejowa w zakresie kolejowych obiektów budowlanych

 

Specjalność inżynieryjna kolejowa w zakresie kolejowych obiektów budowlanych

Uprawnienia budowlane udzielane są w różnych specjalnościach, a jedną z nich jest specjalność inżynieryjna kolejowa w zakresie kolejowych obiektów budowlanych (program na komputer). Jeśli inżynier chce zdobyć tę specjalność, musi mieć odpowiednie wykształcenie i odbyć praktykę zawodową – jej długość zależy od rodzaju oraz zakresu uprawnień budowlanych.

Uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych łącznie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń wymagają ukończenia studiów magisterskich na kierunku transport lub budownictwo oraz rocznej praktyki przy projektowaniu i półtorarocznej praktyki na budowie (program na telefon).
W przypadku projektowania bez ograniczeń wymagania w kwestii wykształcenia są takie same, natomiast praktyka powinna trwać rok na budowie oraz rok przy projektowaniu (program egzamin ustny).

Uprawnienia w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych dostępne są dla osób, które:
• ukończyły studia magisterskie na kierunku budownictwo lub transport oraz odbyły półtoraroczną praktykę na budowie,
• ukończyły studia inżynierskie na kierunku budownictwo lub transport i odbyły trzyletnią praktykę na budowie (opinie o programie).
W celu zdobycia uprawnień budowlanych w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie trzeba ukończyć studia inżynierskie na kierunku budownictwo lub transport oraz odbyć roczną praktykę przy sporządzaniu projektów i półtoraroczną praktykę na budowie (segregator aktów prawnych).

Studia I stopnia

Uprawnienia w tej specjalności do projektowania w zakresie ograniczonym są dostępne dla osób, które skończyły studia inżynierskie na kierunku budownictwo lub transport i odbyły roczną praktykę przy projektowaniu oraz roczną praktykę na budowie (promocja 3  w 1). W przypadku kierowania budową w ograniczonym zakresie wymagania są następujące:
• studia I stopnia na kierunku budownictwo lub transport oraz półtoraroczna praktyka na budowie,
posiadanie tytułu zawodowego technika dróg i mostów kolejowych lub technika budownictwa i czteroletnia praktyka na budowie.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami