Blog
Suwnice
W artykule znajdziesz:
Suwnice
Na czas przesuwania poprzecznego suwnicy wózki są łączone ze sobą rozporkami. Dla udogodnienia montażu wózki zaopatrzone są w specjalne czopy poziome, dookoła których są obracane słupy suwnicy w czasie unoszenia z pozycji poziomej do pionowej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Suwnice tego typu mogą być montowane o różnych wysokościach regulowanych ilością i długością części składowych nóg.
Suwnice bramowe transportowane są po rozmontowaniu na części składowe na przyczepach samochodowych lub platformach kolejowych. Zastosowanie suwnicy bramowej jednocześnie jako dźwigu manipulacyjnego i montażowego, przedstawiającym schemat formowania i montażu konstrukcji dwukondygnacjowego budynku usługowego. Ramy mogą być wykonane w stosach bezpośrednio na placu wznoszonego budynku (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Suwnica bramowa o rozstawie osi toru 12 m, wysokości w świetle 15 m i udźwigu 10 T obejmuje swym wewnętrznym obrysiem cały budynek usługowy oraz rząd przylegających do niego skrajnych słupów hali produkcyjnej. Suwnica bramowa wykonuje tu czynności manipulacyjne przy formowaniu prefabrykatów identycznie jak opisane wyżej (w zakładach stałych lub polowych) oraz montuje ramy, stropy i ściany budynku usługowego. Słupy skrajne hali produkcyjnej mogą być montowane tą samą suwnicą bramową lub mogą być uprzednio lub w następstwie zmontowane dźwigiem montującym resztę konstrukcji hali produkcyjnej (uprawnienia budowlane).
Fragment montażu dwiema suwnicami bramowymi konstrukcji hali szedowej (węgierskiej). Po zmontowaniu jednego rzędu slupów i opartych na nich dźwigarów okiennych suwnice zostają przesunięte poprzecznie na dodatkowych kołach biegowych na następne równoległe stanowisko obejmujące następny z kolei rząd słupów.
Żurawie gąsienicowe
Żurawie gąsienicowe stosowane są w budownictwie przemysłowym przeważnie przy robotach montażowych (program egzamin ustny). Mogą one być też przydatne jako sprzęt przeładunkowy, w tym charakterze jednak znajdują one rzadko zastosowanie ze względu na małą szybkość jazdy i związaną z tym konieczność transportowania ich na odległe zazwyczaj miejsca przeładunków transportem kolejowym.
Żuraw gąsienicowy składa się z podwozia gąsienicowego, nadwozia obracalnego z kabiną operatora, wysięgnika oraz mechanizmów. Krajowa produkcja żurawi gąsienicowych zostanie już wkrótce uruchomiona; obecnie posiłkujemy się żurawiami produkcji zagranicznej, przeważnie ZSRR i NRD (opinie o programie).
Żuraw gąsienicowy typu E-505 (produkcji radzieckiej) o maksymalnym udźwigu 10 T zaopatrzony jest w silnik spalinowy o mocy 80 KM. Służy on zarówno do jazdy, jak i uruchamiania mechanizmów, do podnoszenia ciężarów, wysięgnika oraz obrotu nadwozia.
Transport żurawia dokonywany jest na platformie kolejowej o nośności 30 T.
Żuraw gąsienicowy typu E-1004, również produkcji radzieckiej, o maksymalnym udźwigu 15 T napędzany jest silnikiem spalinowym o mocy 120 KM lub silnikiem elektrycznym o mocy 85 kW.
Żuraw transportowany jest na taborze kolejowym. Przy ustawieniu na zwykłej platformie kolejowej nie mieści się on w gabarycie kolejowym, wobec czego powinien być transportowany na platformie o nośności 60 T z podwoziem obniżonym.
Zastosowanie żurawia gąsienicowego przy montażu dźwigara łukowego konstrukcji latarniowej o ciężarze 3240 kG (segregator aktów prawnych).
Dźwigary wykonane są w stosach na pomocniczym placu prefabrykacji i dostarczone wózkiem transportowym w zasięg działania prefabrykatów znacznie wzrastają i nie są równomiernie rozłożone. Poruszanie się po podłodze żurawia z obciążeniem może spowodować, jak to wykazało doświadczenie, załamanie się podłoża i wywrócenie dźwigu. Z tych względów wskazane jest unikanie przewożenia elementów o ciężarze zbliżonym do największego udźwigu przy danym wysięgu.
Samojezdne żurawie kołowe są dźwigiem mającym zastosowanie zarówno przy pracach przeładunkowych, jak i montażowych. Udźwigi tych żurawi są na ogół znacznie mniejsze od udźwigu żurawi gąsienicowych, natomiast ich operatywność dzięki większej szybkości poruszania się jest znacznie większa (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32